Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Yolsuzluk ve Hırsızlık Haftası kutlu olsun!

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Her kim, arsıza, hırsıza, namussuza zerre kadar yandaş olur, destek verir veyahut onu görmezden gelirse, dünyanın en büyük namussuzu, en büyük şerefsizi odur!
Merhum Akif, "Dinime küfreden bari dinimden olsa!" demiş. Gelelim yolsuzluk diye tutturanların cemaziyel evveline! Numune-i timsal İSKİ yolsuzluğu. Ergun Göknel, rüşvet ve yolsuzluk suçundan 12.5 yıla mahkûm oldu ve 5 yıl hapis yattı. SHP:
CHP!
Gökkafes rezaletini İstanbul'a hediye eden Dalan, '86'da kurulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu tarafından 35 dosyayla yolsuzluğu tescil edildi. ANAP!
Civangate ve Emlakbank
, Selim Edes, Engin Civan, Alaattin Çakıcı, Davut Yıldız isimlerini ve devleti nasıl dolandırdıklarını, ne kadar zarara uğrattıklarını bi araştırın! O günleri ne çabuk unuttunuz? ANAP!
'98 yılında Korkmaz Yiğit'in "İtiraf Kaseti" ile Türkbank Skandalında TBMM komisyonu, hazırladığı raporda Mesut Yılmaz'ı ihaleye fesat karıştırmaktan suçlu buldu. ANAP-DSP-DTP koalisyonu bu olaydan sonra yıkıldı? Mesut Yılmaz Türkiye'nin Yüce Divan'da yargılanan ilk Başbakanı oldu? ANAP-DSP-DTP! Demirel'in yeğeni Murat Demirel, Egebank'ı, 'Teşekkül oluşturup sistemli ve planlı olarak 1 milyar 200 milyon dolar zarara uğrattığı' için yargılandı. Aynı yolsuzluk zinciri içerisinde 22 banka batırılıp, 47 milyar dolarlık hortum millete ödettirildi? ANAP-DYP-DSP-MHP!
Kamuran Çörtük'ün
sahibi olduğu Bayındırbank'ı 115 milyon dolar zarara uğratmadı mı? Cavit Çağlar, İnterbank'ın içini boşaltarak devleti 1 milyar 269 milyon dolar zarara uğratmadı mı? DYP!
Sümerbank, Yurtbank ve Bank Ekspress'in Off-Shore
hesaplarında toplanan paralar yurtdışında kurulan paravan şirketlere aktarılmadı mı? DYP-ANAP!
Uzanlar'ın İmar Bankası
ile devlet milyarlarca lira zarar ettirilmedi mi? Bunları anlatmaya kalksam ömrüm yetmez billahi! ANAP-DYP-DSP-MHP!
Şimdi üç-beş aklı evvel 17-25 Aralık'ın yolsuzluk ve hırsızlık haftası olmasını istiyorlar. Vallahi olsun! Billahi de olsun! Sadece itham ettiğiniz bu adamlar hangi bankayı batırmışlar, hangisini hortumlamışlar, hangi kamu malını zimmetlerine geçirmişler, hangi ihaleye fesat karıştırarak kamu zararına neden olmuşlar bir tane misal verin!
Bırakın yolsuzluk ve hırsızlık sonucu olmasını, eskiden bütün devlet bankaları ve kuruluşları, "görev zararı" ederdi. Aslında "zarar görevi" hangi kurum ve banka en az on kat büyümedi ve bu 13 yılda hangisi zarar etti ve millete borç yükledi.
Buna rağmen sabırlı olun beyler, itham ettikleriniz eğer böyle bir pisliğe bulaşmışlarsa cehenneme kadar yolları var! Onları savunacak de değiliz elbette!
Biz sizin cemaziyel evvelinizi de biliriz beyler! Yalancının… Demek geliyor içimden, yalancının… Da sonunu getiremiyorum!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Yolsuzluk ve Hırsızlık Haftası kutlu olsun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN