Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporun devleri ödüllendirildi

Spor&Spor Dergisi tarafından düzenlenen 'Sporun Devleri Buluşuyor Ödül Gecesi' Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Sporun devleri ödüllendirildi
Spor devleri JW Marriot Otel'de düzenlenen ödül töreninde bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın onur konuğu olduğu geceye çok sayıda davetli katıldı. Gecede federasyon başkanları ve spor gazetecileri ile Spor&Spor jürisinin belirlediği isimlere ödülleri verildi. Spor&Spor Dergisi İmtiyaz Sahibi Ömer Önder, tüm spor camiasının bir araya geldiği organizasyona ev sahipliğini yapmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

HEDEF MARKA SPOR ÜLKESİ
Her zaman Türk sporuna hizmet için çalıştıklarını belirten Önder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği hedeflere ulaşma konusunda kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Önder, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Akif Çağatay Kılıç bakanlığında yeni bir çehreye kavuştuğunu belirterek, çalışmalarından dolayı Bakan Kılıç ve ekibine teşekkür etti. Bakan Çağatay Kılıç, program kapsamında spor ailesinin bir araya geldiğini ve söz konusu ortamın birlik ve beraberliği içerisinde bulundurduğunu ifade etti. Bakan Kılıç, spor ülkesi olma yolunda hızla ilerlediklerini belirterek, "Özellikle 2000'li yıllarda fiziki imkan açısından çok iyi bir noktada değildik. Ak Parti iktidarları döneminde yoğun bir tesisleşme hamlesi başlattık. Marka bir spor ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

BUGÜN DÜNDEN İYİ NOKTADAYIZ
2014 yılının her açıdan olumlu geçtiğini ve başarıların sorgulanmadığı bir noktaya gelindiğinin altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti: "Bugün dünden daha iyi bir noktadayız. Ancak yarının çok daha iyi bir noktada olunacağına inancım tam. Şimdiden 2020 Olimpiyat Oyunları'nı düşünüyoruz. Çalışmalarımıza erken başlamamız gerekiyor, çünkü dünya bu işi böyle sürdürüyor. Ayrıca spor ve gençlik noktasında 2023 hedeflerimiz var. Daha sonrasında ise 2053, 2071 vizyonlarımız var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun devleri ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN