Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı yatırımcılar Ankara ile flörtte

Arabistan ve Ukrayna gibi ülkelerden işadamları bir yıldır Ankara'daki fizibilite çalışmalarını sıklaştırdı. Sanayi, eğitim ve sağlık yatırımları ön plana çıkıyor

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Yabancı yatırımcılar Ankara ile flörtte
Yatırıma doyan İstanbul'un ardından gözler başta Ankara olmak üzere Anadolu şehirlerine kayıyor. Onursal AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Onur Öngün, yabancı fonların Anadolu kentlerindeki sanayi kuruluşlarını keşfetmekle sınırlı kalmadığını özellikle gayrimenkul sektörünün yatırım alternatifleri içinde cazibesini koruduğunu bildirdi. Öngün, "Özellikle Arap işadamları ve Ukrayna gibi kuzey komşularımızdan gelen işadamları son bir yıldan beri Ankara'da fizibilite çalışmalarını oldukça sıklaştırdı" dedi.

"İSTANBUL DOYDU"
Öngün şöyle konuştu: "Yabancı yatırımcılar, gayrimenkul yatırım kararı alırken ilk seçenek olarak, global bilinirliği Ankara'nın önünde olan İstanbul'u dikkate alma eğilimindeler. Ancak İstanbul, inşaata müsait arazi miktarında sınırlarına yaklaştı, metrekare fiyatlarında ise doygunluğa ulaştı. Tavsiyemiz yatırım kararlarının güvenilir ve tecrübeli gayrimenkul uzmanlarının yönlendirmesiyle alınması ve bu sayede yatırımın karşılığının garanti edilmesi. Bu noktada yatırımcının karşısına yeni yatırım alanları olarak Ankara ve Anadolu kentleri çıkıyor. Ankara sanayi, eğitim, özellikle sağlık yatırımları ve yeni inşaat projeleriyle Türkiye'nin başkentine yakışır gelişme gösteriyor. Yabancı yatırımcının da rotasını Ankara başta olmak üzere yıldızı parlayan Anadolu kentlerine çevirmeleri için yönlendirilmesi gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı yatırımcılar Ankara ile flörtte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN