Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyelilere yardım çığ gibi büyüyor

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Suriyelilere yardım çığ gibi büyüyor

AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Suriyeliler için başlattığı "Bu Çaresizliğe Dur De " yardım kampanyasına destek giderek artıyor. Kampanyada 55 TIR dolusu yardım toplandı

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Suriyeliler için koordine edilen "Bu Çaresizliğe Dur De" kampanyasında hedeflenen 100 TIR yardıma Başkentliler duyarsız kalmadı. 55 tır yardımın tamamlandığı kampanya büyük bir hızla ilerliyor. Mevcut çalışmalar neticesinde kampanyanın büyük bölümünü tamamladıklarını ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirten AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, "Kampanyamız mart ayı içerisinde nihai amacına ulaşacak. Gelen kampanya malzemelerini ana depolara yerleştirdik. Başkent halkının gösterdiği ilgi bizi memnun ediyor. Böyle giderse rahatlıkla 100 TIR hedefimizin üzerine çıkacağız" dedi.

TIRLAR marta YOLA ÇIKacak

Sivil toplum kuruluşlarının da çok büyük desteklerinin olduğunu söyleyen Yamalı, "Kampanyada toplanan yardımların 60 TIR'ı Ankara'da ki mülteci kardeşlere, 30 TIR'ı Kahramanmaraş'a, 10 TIR da sınır ötesine gönderilecek. Mart ayında TIR'ları yola çıkartmaya başlayacağız. Önce Kahramanmaraş'a sonra da Suriye'ye sevkiyatını sağlayacağız" diye konuştu.

"SURİYELİLERİN ACILARI HAFİFLEYECEK"
Yardım malzemelerinin battaniye, elektrikli ısıtıcı, kışlık giysi, ayakkabı, hijyenik malzeme, çocuk bezi, kuru gıda, oyuncak, birkaç tip gıda kolisi olacağını hatırlatan Yamalı, halka açık bazı yerlerde yardım toplama yerlerinin olduğunu ve makbuz karşılığı yardımları almaya hızla devam edildiğini söyledi. Para yardımı kabul etmediklerini belirten Başkan Yamalı, şunları kaydetti: "Kampanya kapsamında yardım yapmak isteyenler AK Parti ilçe teşkilatlarına, ilçe belediye başkanlıklarına müracaat edebilir. Ayrıca 'www.umutkonvoyu. com' web adresinden ya da 444 9 270 numaralı yardım hattımızdan çalışmalarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir. Hayırseverlerin destekleri ile Suriyeli kardeşlerimizin acıları bir nebzede olsa hafifleyecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere yardım çığ gibi büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN