Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hızla büyüyen Hisarlar Konya Tarım Fuarı' nda

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Hızla büyüyen Hisarlar Konya Tarım Fuarı' nda

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Konya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katılan Hisarlar Grup'ta hedef ihracat oranlarını yüzde 50'nin üstüne çıkarmak

Tarım makineleri sektöründe Türkiye'de pek çok ilke imza atan Hisarlar Grup, bu yıl 13' üncüsü düzenlenen Konya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katıldı. Hisarlar, fuarda rulo ve kare balya makinelerinden dal ve sap parçalama makinelerine, alabora mikser dik toprak frezesinden kobra rototillere kadar geniş bir yelpazeye yayılan ürünlerini tanıttı.

AVRUPA'DA 26'NCI

Fuarda yer alan Hisarlar standını ziyaret eden basın mensuplarıyla konuşan Hisarlar CEO'su Zafer Türker, Avrupa'nın en büyük 26'ıncı traktör ve tarım makinesi üreticisi konumunda bulunduklarını hatırlatarak şu bilgileri verdi: "Tarım makineleri alanında Türkiye'nin ilk Ar-Ge merkezini kuran Hisarlar olarak, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak tarımsal faaliyetlerini gelişmiş teknolojilerimizle desteklemekten büyük onur duyuyoruz. Çiftçilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun tarım makineleri geliştirebilmenin ancak etkin Ar-Ge çalışmaları ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, yeni yatırımlarımızla hem farklı sektörlerde de büyüyeceğiz hem de ihracat oranımızı yüzde 50'nin üzerine çıkaracağız."

'YENİ ÜRÜNLER EKLEDİK'
Ürün yelpazesine yeni ürünlerin eklendiğinin altını çizen Türker, "Ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Silaj Balya Paketleme makinasını bu fuarda çiftcilerimizin beğenisine sunduk. Farklı ürünlerin de ARGE çalışmalarına devam ediyoruz" diye konuştu.

Mustafa BEDEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hızla büyüyen Hisarlar Konya Tarım Fuarı' nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN