Sokakta çalışan çocuklara Büyükşehir'den destek

Büyükşehir Belediyesi'nin Sokakta Çalışan Çocuk Merkezi'nde yapılan çalışmalar sayesinde sokaktaki sayı 5 binlerden 875'e kadar düştü

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Sokakta çalışan çocuklara Büyükşehir'den destek
Büyükşehir Belediyesi Sokakta Çalışan Çocuk Merkezi, sosyal etkinlik ve kursları ile çocukları, seminerler ile ise velileri bilinçlendiriyor. Sokakta çalışan çocuklar ve ailelerinin sorunlarını çözerek, çocukları eğitime yönlendiren merkezin ilk kurulduğu yıllarda 5 bine ulaşan üye sayısı son verilen eğitimler ve alınan önlemler sayesinde 5 yıldır binin üzerine çıkmıyor.

HEDEF "RİSKLİ ÇOCUK"
Çocuk ihmal ve istismarını önlemek amacıyla 1993 yılında kurulan Sokakta Çalışan Çocuk Merkezi, bu yıl sokakta çalışan 875 çocuk üyeye hizmet veriyor. Sıhhiye Çok Katlı Otopark'ın birinci katında bulunan merkeze her gün Büyükşehir Belediyesi ücretsiz servisleri ile gelen çocuklar, yönlendirmeler ya da kendi taleplerine göre sanat, spor ve eğitim alanlarında kendilerini geliştiriyor. Merkezin yöneticisi Ayşe Gezgin, merkezin yüzünü sosyal ve kültürel aktivitelerden yeterince yararlanamayan ve yaşadığı bölge nedeniyle sokakta çalışma riski taşıyan çocuklara yönelttiğini belirtti. Gezgin, Türkiye'deki büyükşehirler arasında sokakta çalışan çocuk sayısının en az Ankara'da olduğunu ifade ederek, "Sayının düşmesi bizi de sevindirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta çalışan çocuklara Büyükşehir'den destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN