Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenboğa'ya iki milyonluk bütçe

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Esenboğa'ya iki milyonluk bütçe

Ticaret Odası Meclisi, Esenboğa Havalimanı'nın yurtdışı uçuşlarının artırılması için çalışma yürütmek amacıyla 2 milyon TL bütçe ayırdı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ATO Meclisi'ne 2 milyon TL bütçe teklifini kendisinin götürdüğünü belirterek, "'nın ekonomisinin büyüyen, sağlık, kongre ve fuar amacıyla daha çok turisti çeken marka bir şehir olmasını istiyoruz. Bu arzularımızı stratejik belgelere yazıyor, çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Tüm bunları hayata geçirmemizin ilk şartı Ankara'ya kolay ve hızlı ulaşımı sağlamaktır. ATO Meclisi olarak Ankara'nın geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Ayırdığımız bu kaynak, inşallah Ankara'nın deyim yerindeyse şose olan havayolu ulaşımını asfalta çevirecektir" dedi.

BAŞKENTE YAKIŞMIYOR

Ankara'dan 190 ülkeye ihracat yapıldığına dikkat çeken Bezci, "Türkiye'nin en çok ihracat yapan listesinde beşinci sırada Ankara yer alıyor. İşadamlarımızın üretimlerini satması için seyahat etmesi gerekiyor. Ankaralıların başka bir ülkeye giderken aktarmalı yolculuk yapması vakit ve nakit kaybına yol açıyor. Başkente aktarmalı uçuş yakışmıyor" dedi. Ankara çıkışlı yurtdışı uçuşların artmasının Kırıkkale, Nevşehir, Kastamonu, Çankırı gibi çevre illerle de ulaşımı kolaylaştıracağını kaydeden Bezci, Ankara son yıllarda başarılı bir şekilde kurulan hızlı tren hatlarıyla bu alanda merkez haline getirildiğini, hızlı tren ve havayolu ulaşımının koordineli bir şekilde yürütülebileceğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenboğa'ya iki milyonluk bütçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN