Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dizi seyrederken bazen zorlanıyorum'

Giriş Tarihi: 13.5.2015
'Dizi seyrederken bazen zorlanıyorum'
Sanatçı Hülya Koçyiğit, 75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı

Koçyiğit dizi filmlerle ilgili şu yorumu yaptı: Öyle entrika dolu ki, bu kadar kötülük bir Türk ailesinde olur mu diyorum...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve sanatçı Hülya Koçyiğit "Uluslararası Aile Filmleri Festivali" kapsamında, 75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Festival ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan İslam, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri iki hafta sürecek etkinlikte, dünya ve Türk sinemasından örnekler sergileneceğini, işitme ve görme engelliler için alt yapısı düzenlenmiş filmler sunulacağını, ortopedik engelliler için düzenlenen sinema salonlarında gösterimler yapılacağını anlattı. Festivalde ayrıca panel, söyleşi, atölye çalışması, sergi ve tiyatro gösterileri de olacağını belirten İslam, sürekliliği olan aile filmleri festivalini ülkeye kazandırmak istediklerini bildirdi.

'AİLE FİLMLERİYLE BÜYÜDÜK'
İslam'ın konuşmasının ardından, sanatçı Hülya Koçyiğit'in katıldığı söyleşi düzenlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının himayesindeki aile filmleri festivalinin, 'doğru atılmış bir adım' olduğunu belirten Koçyiğit, "Aile filmleriyle büyüdük, kültürümüzle tanıştık. Kültürümüzü yaşamak için eğitildik. Onun için aile filmleri gerçekten hepimizin hayatında olan, her birimizin anılarını barındıran güzel filmler" dedi. Türkiye'nin de diğer ülkeler gibi sürekli gelişim, devinim içinde olduğunu, yaşam biçimlerinin çok değiştiğini aktaran Koçyiğit, şu görüşleri dile getirdi: "Yaşam biçimleriyle beraber sinemaya aktarılan karakterler de çok fazla değişti. Daha çok bireysel hikayeler gündeme geldi. Bireysel hikayelerin bir çoğu benimsendi ama bir çoğu da benimsenmedi. Sinemamız da bu nedenle bir duraklama dönemine girdi. Günümüzde aile filmleri konusunda 'belki de televizyon dizilerimiz ışık tutar' dedik ama bunda da yanıldık. Aileler var fakat aile içinde öyle entrikalar, öylesine akıl almaz insanlar var ki gerçekten 'bu kadar kötülük bir Türk ailesinin içinde olabilir mi?' dedirtiyor bana. Zaman zaman seyrederken zorlanıyorum. Aile filmlerine hepimizin ihtiyacı var. Türk insanı demek, 'aile' demek. Aile en büyük değerimiz. 'Aile bir insanın hayatında tutunabildiği dal' demek. Aile kavramı çok güçlü bir kavram. Buna hizmet eden filmler yapmamız gerekiyor. Aile Filmleri Festivali'nin böyle bir yol açacağını ümit ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dizi seyrederken bazen zorlanıyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN