Çankaya'da seçim sonrası eylem var

Yenimahalle'den Çankaya'ya geçtikten sonra kaldırım, temizlik ve sokak köpekleri gibi pek çok sorunla boğuşan Çayyolu halkının genel seçimlerin ardından eylem hazırlığında olduğu iddia edildi

Giriş Tarihi: 30.5.2015
Çankaya'da seçim sonrası eylem var
Yerel seçim öncesi Yenimahalle'den Çankaya'ya dâhil edilen Çayyolu bölgesinde halk hizmetin geç ve düzensiz gelmesinden şikâyetçi. Özellikle Yenimahalle'den Çankaya'ya geçtikten sonra yol, kaldırım, temizlik, imar ve sokak köpekleri gibi konuların bir türlü çözülememesinden dolayı 110 bin seçmeni bulunan Çayyolu halkı Çankaya'dan ayrılıp ilçe olmak istiyor. Sorunların bir türlü çözülememesinden dolayı isyan eden Çayyolu halkının Çankaya Belediyesi aleyhinde bir eylem hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Ancak seçim öncesi yapılması planlanan bu eylemin, bölge halkının büyük bir kısmının CHP'li ve sosyal demokrat olması nedeniyle partiye seçim öncesi zarar vermemek için seçim sonrasına ertelendiği iddia edildi.

VATANDAŞ KORKU İÇİNDE
Yaşamkent, Ümitköy, Konutkent gibi lüks konutların yükseldiği Çayyolu bölgesinde en büyük şikâyet sokak köpekleri konusunda yaşanıyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldığı bir gecede yaptığı konuşmada "20 bin başıboş köpek ile uğraşmamız mümkün değil" diyerek sokak köpekleri ile ilgili gerçeği itiraf ederken halk bu sorunun devam etmesinden dolayı sokakta güvenli bir şekilde dolaşamıyor. Hemen hemen her sokak ve parkta bulunan onlarca köpek vatandaşlara korku salıyor.

ÇÖPLER GECE TOPLANIYOR
Yenimahalle Belediyesi döneminde bölgeye konulan konteynır ve yer altı çöp konteynırları sayesinde çöpler gün içerisinde sürekli toplanırken bölgenin Çankaya'ya geçmesi ile birlikte bu sistem değiştirildi. Çankaya Belediyesi'nin yer altı çöp konteynırlarını temizleyecek iş makinesinin bulunmaması ve çöp kamyonu sayısının yetersiz olması nedeniyle çöpler akşam saat 21.00'de toplanıyor. Çöp toplama hizmetinin ağır işlemesi nedeniyle Çayyolu'nda kötü kokular oluşurken vatandaşlar oluşan görüntülerin fotoğraflarını çekip sosyal medya üzerinden paylaştı.

'110 BİN SEÇMEN VAR, İLÇE OLMALIYIZ'
Rezidans ve villaların yoğunlukta bulunduğu Çayyolu'nda birçok sokak adeta köstebek yuvasını andırıyor. Kaldırımların da yetersiz olduğu bölgede vatandaşlar özellikle yağmur sonrası çile yaşıyor. Çankaya Belediyesi'nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi'nin de kaldırım konusunda yetersiz kalması nedeniyle rezidanslar sayesinde bölgede oluşan lüks görüntü siliniyor. Kendilerini Çankayalı olarak görmediklerini, Çankaya'ya uzak oldukları için seslerini duyuramadıklarını belirten bölgedeki STK ve vatandaşlar, "Sorunlarımızı kimse anlamıyor. Hizmet yetersiz. 110 bin seçmeni bulunan bölge ilçe olmak zorunda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da seçim sonrası eylem var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN