Türkiye'nin en iyi haber sitesi

150 bin dolara kiralık malikâne

İncek'te FETÖ'nün lideri Fetullah Gülen için yapılan malikâne, darbe hayalleri suya düşünce kelepir oldu. 150 bin dolar kira bedeli biçilen malikânenin beklenenin çok altında fiyatla kiralanacağı ifade ediliyor

Giriş Tarihi: 21.11.2015
150 bin dolara kiralık malikâne
Fetullah Gülen Terör Örgütü, yargı, polis ve kamu kurumlarında oluşturduğu ihanet zincirine güvenerek 17-25 Aralık 2013 tarihinde AK Parti hükümetini devirmeye kalktı. FETÖ'nün planları işleseydi Gülen ABD'den Humeyni gibi gelip İncek'teki malikaneye yerleşecekti. Ancak ihanet şebekesine peş peşe yapılan operasyonlar sonucunda örgütün kasası Akın İpek gizlice İngiltere'ye kaçtı. Koza Holding'e atanan kayyum malikaneye de el koydu. Malikanenin kayyum atanan şirketlerin üzerine kayıtlı olduğu belirlendi. Kayyum heyetinin, İpek ailesinin kullandığı malikane ile ilgili emsal kira tespitinde bulunarak kira talep edeceği belirtildi. Emlakçılar ise söz konusu malikanenin 150 bin dolara kiracı bulabileceğini belirtti. Kiracı çıkmaması durumunda malikanenin kelepir fiyata kayyum tarafından kiraya verilebileceği de konuşuluyor.

30 MİLYON TL'YE İNŞA EDİLDİ

Kayyum malikânenin kimse tarafından kullanılmadığını tespit ederse yapıyı değerlendirmek amacıyla kiraya verecek. Ayrıca malikânede görev yapan güvenlik görevlileri ile 23 araç da geri çağırıldı. Malikanenin Paralel Yapı'nın finansörü Akın İpek tarafından yaklaşık 30 milyon TL'ye inşa edildiği belirtiliyor. Malikânenin kiraya verilmesi durumunda oturacak olan kişinin yaklaşık 150 bin Dolar'ı gözden çıkarması gerekiyor. Malikânenin bulunduğu İncek bölgesinin Ankara'nın en değerli yeri olduğunu ifade eden Ankara Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, "İncek Ankara'nın en değerli bölgelerinden biri. O bölgede çalışan bazı emlakçı arkadaşları aradım ve yapıyla ilgili ortalama bir kira değer tespiti yaptık. Lüks malikânenin arsası ve içerisinde yapılarla birlikte aylık kira bedelinin ortalama 100- 150 bin dolar civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Tabi bu kaba olarak yaptığımız bir değer tespitidir. Malikâneyi inceledikten sonra daha sağlıklı bir değer ölçülebilir" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 5. Sulh Ceza Hakimliği, Akın İpek'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Koza İpek Holding ve bünyesindeki 22 şirkete kayyum atanmasına karar vermişti. İtiraz üzerine bu şirketlerden 4'üne kayyum atanması kararı kaldırılırken, 18 şirkette atanan kayyum heyetinin göreve devam etmesi kararlaştırılmıştı. Kayyum yönetimindeki şirketler ticari faaliyetlerini sürdürürken, yurtdışına kaçan Akın İpek hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansman sağladığı" iddiasıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

DİPLOMATİK RUHSATLI
İncek'te Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ormanlığına yakın bölgede, inşa edilen malikane 14 bin 182 metrekarelik arsa üzerinde yapıldı. İnşa edilen binalar, ihtişamlı görünümüyle, çiftlikten çok, buranın önemli bir devlet büyüğü için ya da diplomatik amaçla inşa edilen bir yer olabileceği izlenimi uyandırıyor. 1 Ekim 2013 tarihinde Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü'nden alınan V sınıfı A grubu (V-A) inşaat ruhsatı, buranın bir çiftlik değil, ancak bir diplomatik merkez ya da saray olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
150 bin dolara kiralık malikâne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN