Teşekkürler Türkiyem

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Teşekkürler Türkiyem
Tüm Türkiye'nin yaşaması için tek vücut olup kampanyalar düzenlediği küçük İdil başarılı geçen kalp naklinin ardından artık gülüyor, şarkı bile söylüyor

Sare Davutoğlu'nun da ziyaret ettiği küçük kızın ailesi, İdil'in ameliyattan sonraki ilk fotoğrafını SABAH ile paylaşıp Türkiye'ye teşekkür etti

Doğuştan kalp hastası olan ve son anda bağışlanan kalp ile hayata ikinci kez merhaba diyen İdil'den güzel haberler geldi. 26 Kasım'da başarılı bir kalp nakli ile hayata dönen 11 yaşındaki İdil yeni kalbine çabucak uyum sağladı.

İLK SÖZLERİ: 'EFE'Yİ GETİRİN'

İdil'in son durumu hakkında SABAH Ankara'ya bilgi veren anne Derya K. "Doktorların nakille yüzde 1 kurtulur dediği İdil mucize gibi döndü. Nakilin üçüncü gününde uyandırıldı, nakil çok başarılı geçtiği için kalbi vücuduna hızla uyum sağladı. Sonra solunum cihazından ayrıldı, şu anda yoğun bakımda. Enfeksiyon riski nedeniyle kısıtlı zamanlarda steril kıyafetlere görüyoruz onu" dedi. İdil'in gözlerini açar açmaz ilk önce kardeşi Efe'yi sorduğunu belirten Derya K. "O kadar mutluyum ki kelimelerle anlatamam. Kızım kendi kalbiyle istediği gibi nefes alıyor, gülüyor, konuşuyor. Başucunda oturup sevdiği kitapları okuyorum. Bazen şarkı söylüyor bazen de sevdiği çizgi filmleri izliyor" diye konuştu. İdil'in yemeğini yiyip etrafa gülücükler saçtığını söyleyen Derya K. "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Merak etmesinler İdil çok iyi. Teşekkürler Türkiye'm" diye konuştu.

ANNEYE TEŞEKKÜR ETTİ


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ise İdil'in ilk ziyaretçisi oldu. Başkent Üniversitesi'nde tedavisi süren küçük kızın sağlık durumu hakkında doktorlarından bilgi alan Davutoğlu, İdil'in anne ve babasıyla da görüştü. Sare Davutoğlu'nun ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Derya K., "Sare Hanım hem bir doktor hem de anne olarak bizlerle çok yakından ilgilendi. İdil'in durumunu yakından takip ettiğini, nakil olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Sare Hanım, organ bağışıyla ilgili farkındalık yarattığımızı belirterek eşime ve bana teşekkür etti" diye konuştu.

İLK ZİYARET SARE HANIMDAN

Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne giderek İdil'in annesi ile görüştü. Enfeksiyon riski nedeniyle yoğun bakıma girmeyen Davutoğlu annesinin cep telefonundan İdil'in fotoğrafına baktı.

FERHAT İÇİN MEVLÜT OKUTTU

Derya K. kalbiyle kızına can veren 11 yaşındaki Adanalı Ferhat'ın ailesini telefonla aradığını söyledi. Derya K. "Ferhat benim üçüncü çocuğum oldu artık koca bir ailemiz var. Ferhat'ın ailesi çok iyi insanlar, babası bana Ferhat'ı anlattı çok duygulandım. O artık benim de evladım. O'nu, ölümünün ilk haftasında Pursaklar'da okuttuğumuz mevlütlerle andık. Ferhat'ı hiç unutmayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşekkürler Türkiyem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN