Zabıta soruyor belediye yapıyor

Sincan Belediye Başkanı Tuna, zabıtalara yaptırdığı anketler aracılığıyla halkın nabzını tutuyor. Projelere vatandaşla birlikte karar veren Başkan Tuna "Sincan'da halk ne derse o olur" diyor

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Zabıta soruyor belediye yapıyor
AK Parti Ankara Milletvekilliği'nin ardından 2008'de Sincan Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Mustafa Tuna, yüzlerce projeyi hayata geçirirken demokratik yollara başvuruyor. Kentin kaderini belirleyecek projelere tek başına karar vermek yerine halkında görüşünü alan Tuna, Sincan Zabıtası aracılığı düzenlediği anketlerle projeleri şekillendiriyor.

'BEN YAPTIM OLDU' YOK"
Sincan Belediyesi olarak vatandaşın memnun olacağı projeleri gerçekleştirmek istiyoruz" diyen Başkan Tuna, "Kentte hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyoruz. Bu anketle de projelerde ne tür özellikler istediklerini soruyoruz. 'Ben yaptım oldu' mantığı doğru değil. Sincan'da vatandaş ne derse o olur" dedi.

İSMİ VATANDAŞ KOYDU
Sincan'da bundan sonrada hayata geçirilecek projelerde halkın önerilerini almaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tuna şöyle devam etti: "Ben vatandaşın beğenmeyeceği bir şeyi neden yapayım? Önemli projeleri hayata geçirirken projenin oluşma aşamasına vatandaşı da katmak önemli. Mesela Sincan'a yapılan kent meydanını vatandaşların istekleri doğrultusunda şekillendirdik. Bunun yanı sıra Demokrasi Parkı'nın adını vatandaşlarımız koydu. Bunun gibi birçok proje vatandaşlarımızın katılımı ile oluşturuldu, bundan sonrada Zabıta ekiplerimiz aracılığı ile hayata geçecek projelerde vatandaşların önerilerini almaya devam edeceğiz." Başkan Tuna "Sincan Kent Meydanı'ndaki esnaf günün belirli saatlerinde sokaklarının araç trafiğine kapatılmasını istiyordu. Bunu da demokratik yöntemlerle çözüme kavuşturduk" diye konuştu. Tuna "Şehrin tam kalbinde bulunan pazar yeri nedeniyle trafik felç oluyordu. Bununla ilgili de vatandaşların çok şikayeti vardı. Sincan genelinde bir anket yaptırdık. Halka ne istediklerini sorduk ve yüzde 80 oranında otopark ve rekreasyon alanı talep edildi. Biz orayı ticari alanına da çevirmesini bilirdik ancak halkımızın isteği doğrultusunda kamu yararına kullandık ve burayı otopark, yeşil alan ve sosyal tesise çevirdik" dedi.

YILIN EN BAŞARILI BAŞKANI SEÇİLDİ
Sincan'da açılış törenlerini de iptal eden, açılışa harcanacak parayla okullara yardım yapmayı tercih eden Başkan Mustafa Tuna, ORC Araştırma Şirketi tarafından Türkiye'nin en iyi ikinci, Ankara'nın ise en iyi ilçe belediye başkanı seçildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta soruyor belediye yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN