Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Yasemin kanserli ağabeyine 'hayat' olacak

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Minik Yasemin kanserli ağabeyine 'hayat' olacak

İlik kanseri olan Yunus Emre'nin yaşaması, yeni doğan kardeşi Yasemin'den yapılacak ilik nakline bağlı. Üvey anne "Hamile kalmamın tek nedeni Yunus Emre'ydi" dedi

Kahramanmaraş'ta yaşayan Ali Can ve Türkan Yıldız Can çiftinin 10 günlük kızları Yasemin, ilik kanseri olan 9 yaşındaki ağabeyi Yunus Emre'nin yaşama tutunması için umut oldu. Yaklaşık 3 yıldır amansız hastalıkla mücadele eden v 23 gündür Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde ışın tedavisi gören Yunus Emre'ye ilik nakli gerekiyor. Bunun için üvey annesi Türkan Yıldız Can, doktorların da tavsiyesiyle eşiyle beraber hamilelik kararı aldı. Yunus Emre'yi hayatta tutmak amacıyla böyle bir yola başvuran Can çiftinin 10 gün önce Ankara'da Yasemin isminde bir kız çocuğu dünyaya geldi. Yapılacak kontrollerin ardından minik Yasemin'den doku örneği alınacak, doku eşleşmesi sağlanması durumunda ise Yunus Emre'ye ilik nakli yapılacak.

6 AY SONRA NAKİL YAPILACAK

Yaşadıkları dramı paylaşan anne Türkan Yıldız Can, "Yunus Emre 4 kez ameliyat oldu. Sonuç iyi çıkmadı, hastalığı biraz ilerlemiş. Onun için tekrar ışın tedavisi uygulayalım dediler, biz de onun için Ankara'ya geldik. Kızım Yasemin 6 aylık olunca ancak ilik nakli yapılabiliyormuş" diye konuştu. Yunus Emre'ye gerekli ilik nakli için hamile kaldığını söyleyen Can, "İlik nakli demişlerdi hocalar. Uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Yunus Emre için hayırlısı neyse o olsun. Onun tedavisi için uğraşıyoruz. Hamile kalmamın nedeni de oydu. Allah böyle derdi düşmanımın başına dahi vermesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Yasemin kanserli ağabeyine 'hayat' olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN