Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji ve inovasyon lisesi dönemi başlıyor

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Teknoloji ve inovasyon lisesi dönemi başlıyor

Akıllı Okullar, 3 boyutlu mesleki eğitim, öğrenmeyi hızlandıran sanal gerçeklik ve 3D tarayıcıların yer aldığı inovasyon liselerini Türkiye'ye getiriyor

İlk olarak 2013 yılında İvedik OSB Teknik Lisesi ile meslek lisesi dönüşümü ve gelişimini başlatan Akıllı Okullar, Türkiye'yi yeniliklerle tanıştırmaya devam ediyor. Önce ABD, ardından İngiltere, Brezilya ve Almanya'da bir dizi temaslar gerçekleştiren Akıllı Okullar, içerisinde mesleki eğitimi etkin hale getiren 3 boyutlu mesleki eğitim, öğrenme hızını 10 kat artıran sanal gerçeklik, dünyada yıldızı parlamaya başlayan 3D tarayıcılar ve yazıcılar, mesleki eğitimi eğlenceli hale getiren things of internet ve yeni nesil uygulamalı IQ sınıfları barındıran inovasyon liselerini Türkiye'ye getiriyor. Keçiören, Sincan, Yenimahalle ve Mamak gibi ilçelerde kurulacak teknoloji ve inovasyon liseleri; sağladığı imkânlar, eğitim içerikleri, teknolojik donanımlar, eğitim kadrosu ve vizyonu ile sanayicilerin 10 yıl sonraki ihtiyaçlarını şimdiden karşılar durumda olacak. Yakın zamanda faaliyete geçecek Akıllı Teknoloji ve İnovasyon Liselerinin "Discover Potential-Gücünü Keşfet" sloganıyla yeni bir döneme giren Türkiye ihracat sektörüne büyük bir ivme katması bekleniyor. Bilhassa mesleki ve teknik eğitimde bir model olarak Ankara merkezli büyüyen ve 3. eğitim öğretim döneminde 16 şubeye ulaşan Akıllı Okullar, özellikle "Meslek lisesi memleket meselesi" diyerek Sivil Havacılık, Yenilenebilir Enerji, Biyomedikal, Anadolu Teknik ve Bilişim/İş Okulu gibi işletmesi zor olan çok özel meslek liselerini açtı.

TEKNOKENTTE ÇALIŞACAKLAR
Okulun bulunduğu İvedik OSB'nin 100 binin üzerinde çalışanı ve 5 milyar dolar ticaret hacmi ile Türkiye'nin en büyük sanayi bölgelerinden olduğuna işaret eden Akıllı Okullar Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yurteri, okulun yanı başında ülkenin 2. büyük Uygulamalı Teknokent yatırımının bulunduğuna dikkati çekti. Yurteri, "Bölgenin gücünün ileriye dönük vizyon ve eğitim stratejimiz ile yatırımlarımıza verdiği gücü hissediyoruz. Okulumuz teknokentte çalışacak bireyler yetiştirecek. Sanayi tesisleri içerisinde yeni bir şeyler üretebilen bireyler yetiştirmek üzere altyapı kurduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji ve inovasyon lisesi dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN