Şehit aileleriyle duygusal buluşma

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek'in şehit asker ve polislerin ailelerini ağırladığı programa Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da katıldı

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Şehit aileleriyle duygusal buluşma
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek'in Mogan Konukevi'nde terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladığı programa katıldı. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bu sırada ağlayan bir şehit annesinin fenalaşması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, gözü yaşlı anneyi teskin etmeye çalıştı. Şehit ailelerine hitap ederken gözyaşlarına hâkim olamayan Sare Davutoğlu da tüm kalbiyle şehit ailelerinin yanında olduğunu, onların acılarını kendi acısı olarak hissettiğini belirtti. Şehitleri minnetle ve şükranla andıklarını dile getiren Davutoğlu, Başbakan Davutoğlu ile ziyaret ettiği şehit aileleriyle anılarını anlatırken de gözyaşlarını tutamadı. "Ebedi kardeşliğimizin üzerine kurulan bütün hain tuzakları bertaraf edeceğiz" diyen Davutoğlu, şöyle konuştu: "Terörün bu ülkenin birliğine, insanlarımızın kardeşliğine gölge düşürmesine asla izin vermeyeceğiz. Hain odaklar ve odakları harekete geçiren dış güçler, b3izi birbirimizden ayırmak için hangi kirli hesapları yaparlarsa yapsın biz birbirimize daha sıkı kenetleneceğiz."

'KANUNİ DÜZENLEME YAPILDI'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, AK Parti'nin şehit aileleri ve şehit yakınları için birçok kanuni düzenleme yaptığını hatırlatan Ramazanoğlu, mevzuat veya kanunların ihtiyaçlara cevap vermemesi durumunda ise bunları hemen değiştirdiklerini söyledi. Nevin Gökçek ise "Bugün de Rabbimizin yeni bir imtihanından geçiyoruz. Birlik ve beraberliğimize, huzurumuza göz dikenlerle mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin kahramanları, bizim ise evlatlarımız, kardeşlerimiz, hepimizin canları. Bugün ülkemiz güçlü bir tarihe imza atıyorsa bu vatan uğruna canlarını gözünü kırpmadan feda eden şehitlerimiz ve onları 'Vatan sağ olsun' diye uğurlayan analarımız, bacılarımız ve dimdik ayakta duran babalarımız sayesindedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit aileleriyle duygusal buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN