Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İkinci Çanakkale destanını hep birlikte yazma zamanı'

İkinci bir Çanakkale Savaşı yaşandığını söyleyen Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Aylar, "Teröre ve hainlere karşı bir ve bütün olmalıyız" dedi

'İkinci Çanakkale destanını hep birlikte yazma zamanı'

Türkiye Gaziler Vakfı, Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıldönümünde birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. "Çanakkale ruhunu taşıyamadık" diyen Vakıf Başkanı Lokman Aylar, "Maalesef Çanakkale'yi kaybettik, bugün yaşadıklarımız bunun göstergesi. O gün canımızla kazandığımız birlik ve beraberliğimizi koruyamadık" diye konuştu. 100 yılın ardından ilk kez bu yıl Çanakkale'yi farklı bir tema ile ele aldıklarını söyleyen Aylar, teröre karşı Çanakkale ruhunu diriltmek için çalışacaklarını ifade etti.

"ÇANAKKALE RUHU ŞART"
Aylar, "Acılarımızın dinip, akan kanların durabilmesi için tekrardan Çanakkale ruhuna sahip çıkmamız gerek. Tek vatan, tek bayrak ve tek millet için oyuna gelmemeliyiz. Türkiye şu anda 2. bir 'Çanakkale Destanı' yazıyor. Toplumun her kesiminden insanın bulunduğu bir yeri kana bulayan teröre karşı bir ve bütün olacağız. Bugün Türkiye vatan ve millet mücadelesi veriyor. İçerisindeki hain terör odaklarına karşılık 21. yüzyılda verdiğimiz bu 2'nci Çanakkale destanın adı olacak. Çünkü o gün de vatan ve millet için canımızı siper etmiştik, bugün de. Türkiye için mücadele veriyoruz. Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde gazilerimizin mesajı: 'Teröre karşı verilen mücadelede, vatan yükünü omuzlayanlara destek verilsin.' 2016 itibariyle birbirimizi kucaklar ve Çanakkale ruhunu içimizde hissedersek terörü, hinliği alt edeceğiz" dedi. HDP'ye oy verenler dahil, terörü masum gösteren herkesin gözlerini açmasını istediklerini ifade eden Aylar, "Terör kimseyi ayırt etmiyor, mesele Türkiye. Muhalefeti bırakıp vatan için tek vücut olma zamanı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İkinci Çanakkale destanını hep birlikte yazma zamanı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN