Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam-Hatipli lerden öğrencilere motivasyon

Giriş Tarihi: 6.4.2016
İmam-Hatipli ikizlerden öğrencilere motivasyon

Mamak İmam Hatip Lisesi mezunu kardeşler Mustafa ve Kemal Altıntaş ortaokul ve liselerde “Motivasyon İkizleri” adıyla programlar gerçekleştiriyor

kardeşler Mustafa ve Kemal Altıntaş, öğrencilerin derslerinde ve hayatın farklı alanlarında başarılı olmalarına katkıda bulunmak için "Motivasyon İkizleri" ismiyle, 'daki ortaokul ve liselerde konuşmalar yapıyor. Altıntaş kardeşler, yazar Mert Çuhadaroğlu'nun "Hayatını Seç" isimli kitabından ilham alarak yola çıktıklarını belirtti. Mamak İmam Hatip Lisesi mezunu olduklarını belirten ikizler, öğrenciler için düzenledikleri seminer konuşmalarında, dini ve siyasi hiçbir motife yer vermediklerini ifade etti. Mustafa Altıntaş, "Dünyada kabul görmüş başarı hikâyelerini anlatıyoruz. Kendi hayatımızdan da biraz katarak farklı bir anlatımla öğrencilerin konsantrasyonlarını artırmaya çalışıyoruz" dedi.

"DÜNYADA İLK VE TEKİZ"
Dünyada motivasyon konuşmaları yapan ilk ve tek ikiz kardeşler olduklarını kaydeden Kemal Altıntaş ise "Amerika'dan, Avrupa'dan bizi takip eden birçok insan var. Bu, yaptığımız işin doğru olduğunun kanıtı" şeklinde konuştu. Aynı gün evlenen ve 12 gün arayla kız babası olan ikizler, öğrenci odaklı gösteri yapmalarının temel nedeninin, çocuklarında gördükleri ya da gençliklerinde kendi yaşadıkları problemleri ve başarıları paylaşma isteği olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam-Hatipli ikizlerden öğrencilere motivasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN