Kaçak motor tacirlerine baskın

Kaçak motorları önce yarıştırdılar sonra kılıfına uydurup satmaya kalktılar

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Kaçak motor tacirlerine baskın
Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü, yurt dışından kaçak yollarda getirdikleri yarış motosikletlerini vatandaşı kandırarak satmak isteyen çeteye operasyon düzenledi. Motosiklet Federasyonu'nun düzenlediği uluslararası motosiklet yarışlarına da katıldığı saptanan 5 profesyonel yarış motoruna el konuldu. Yapılan istihbarati çalışma neticesinde Yenimahalle'de bulunan bir işyerinde 'ye yasa dışı yollardan girişleri sağlanan yarış motorlarının satışının yapıldığını tespit etti. Müşteri kılığında iş yerine giden polis ekipleri satıcılarla pazarlığa oturdu. Şahıslar yarış motorlarının tüm belgelerinin olduğunu, alınıp satılmasında sakıncalı bir halin olmadığını, ancak motorların sadece yarış pistlerinde kullanılabileceğini söyledi.

ŞASİ NUMARASINI DEĞİŞTİRDİLER
Bunun üzerine iş yerine baskın düzenlendi. İş yerinde 5 adet yarış motoru ve 1 adet ATV'ye el konulurken A.Ş., E.Ş., Ö.Ç. ve M.U. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan kriminal incelemede kaçakçılık çetesinin TIR'lar ile yurda soktukları motosikletlerin motor ve şasi numaralarını değiştirdiği ve sahte belgeler düzenlediği tespit edildi. İncelemelerde Hollanda ve Avusturya'dan getirilen motosikletlerin Motosiklet Federasyonu'nun düzenlediği uluslararası motosiklet yarışlarına da katıldığı belirlendi.

ÇETEDE ÜNLÜ SPORCULAR DA VAR
Kaçakçılık şebekesinin içerisinde Türkiye'deki motor yarışlarını organize eden, yarışlara katılan hatta bu dalda milli sporcu olan bazı ünlü isimlerin de bulunduğu saptandı. Yakalanan motorlar Ankara Gar Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edildi. Emniyet yetkilileri, Türkiye'de piyasa değeri yüksek olan ancak düşük fiyata satılan motorların kaçak olduğunu ve itibar edilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak motor tacirlerine baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN