Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı Halk Pazarı’nda son rötuşlar tamam

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Osmanlı Halk Pazarı’nda son rötuşlar tamam

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl yanan ve yeniden yapımına başlanan Osmanlı Halk Pazarı’nı söz verdiği tarihte tamamladı. Pazarda son rötuşlar ve temizlik işleri yapılıyor

Geçtiğimiz yıl aralık ayında yanan ve Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Odası (ATO) işbirliğiyle şubatta temeli atılarak yapımına yeniden başlanan Osmanlı Halk Pazarı'nın inşaatı tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen Osmanlı Halk Pazarı'nda son rötuşların yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, "Osmanlı Halk Pazarı'nı, söz verdiğimiz gibi belirtilen sürede bitirdik. Şimdi son rötuşlar, temizlik ve abonelik işlemleri yapılıyor" dedi. Osmanlı Halk Pazarı'nın 24 saat geceli gündüzlü çalışılarak kısa sürede tamamlandığını kaydeden Vedat Üçpınar, yapılan çalışmalarla ilgili, "Sahanın tesviyesi, altyapı hatlarının oluşturulması, temel yapılması, çelik karkasların montajı, çatı panellerinin yerleştirilmesi, iç duvar panellerinin yerleştirilmesi, elektrik ve mekanik tesisatlarının montajı, kapı ve kepenklerin döşenmesi, yangına karşı tüm dükkan ve koridorların sprinkler sistemiyle donatılması, asma tavan ve zemin kaplamalarının yapımı tamamlandı" diye konuştu.

YANGINA DAYANIKLI MALZEME
Üçpınar, çalışmaların büyük bir özveriyle yürütüldüğünü ifade ederek, yanan eski pazar yerine, çok daha modern, konforlu ve yangına dayanıklı yeni bir pazar yeri yapımını kısa sürede gerçekleştirdiklerini söyledi. Yeni pazar yerinde son rötuşlarının yapıldığını kaydeden Üçpınar, esnafın dükkanlarına yerleşmesinin ardından açılışın yapılacağını bildirdi. ATO ile ortaklaşa yapılan Osmanlı Halk Pazarı'nda, 253 dükkan, 1 kooperatif koordinasyon merkezi, mescit, abdesthane, bay bayan wc yer alıyor. Isıtma ve soğutması en modern sistemle donatılan, suya ve yangına dayanıklı malzemelerden yapılan Halk Pazarı'nda, güvenlik amacıyla 24 saat kamerayla izleme ve jenaratör sistemi yer alıyor. Tüm giriş ve çıkışlar, fotoselli ve perdeli kapılarla modern bir görünüme kavuşturuldu. Tüm dükkanlar, kumandalı ve butonlu çift emniyetli modern görünüşe sahip kepenk sistemiyle donatıldı. Ara koridorların tavanları polikarbonla kaplanıp, gün ışığından yararlanılması sağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı Halk Pazarı’nda son rötuşlar tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN