Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pet şişe toplayıp sokak hayvanlarını doyurdular

Keçiören Belediyesi’nin pet şişeleri geri dönüşümde değerlendirmesi Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine de örnek oldu

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Pet şişe toplayıp sokak hayvanlarını doyurdular
KEÇİÖREN Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün 'da bir ilk olarak geçen yıl başlattığı "Hem doğayı koru hem de sokak hayvanlarını" projesi kapsamında ilçeye yerleştirilen makinelerle pet şişelerin hayvanların mama ihtiyacını karşılayan mekanizmaya dönüşmesi uygulaması Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini harekete geçirdi. un El Sanatları Alanı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Kolu doğanın korunması için kolları sıvadı. Öğretmenler, öğrenciler ve idarecilerin katılımıyla "doğayı koruyalım ve atıklarımızı ülke ekonomisine kazandıralım" projesi kapsamında okuldaki iç ve dış mekândaki geri dönüşüm kutularında ambalaj atıklarının toplanmasına başlandı.

PARKLARA DAĞITTILAR
Çalışma ile 2 haftada yaklaşık 200 kg. ambalaj atığı toplandı. Okul yöneticileri, atıkları Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne teslim ederek karşılığında 55 kg. kuru mama aldı. Mamaları parklara, okul çevresindeki mama kaplarına bırakan öğrenciler, herkese duyarlılık tavsiyesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pet şişe toplayıp sokak hayvanlarını doyurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN