Yeni trend bilgisayar oyunları

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Yeni trend bilgisayar oyunları

ATIS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, günümüzde gelişmekte olan oyun sektörü açısından Ankara’nın ciddi bir potansiyel taşıdığını belirterek, “Bilgisayar oyunları ekonominin yeni trendi”dedi

Fuarcılık ve ticareti geliştirme sektöründe 1981'den beri çalışan ATIS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, şuan dünyada çok ciddi bir oyun ticareti olduğunun altını çizerek, "Burada 125 milyar dolarlık bir ticaretten bahsediyoruz. ise 400 milyon dolarlık ihracatıyla bu pazarda önemli bir yer tutmaya çalışıyor. Özellikle 'de 6 teknokentiyle Ankara oyun geliştiricilere ev sahipliği yapan bir bu konuda çok önemli bir kent. Biz de buradaki bu potansiyeli görüp bunu bir fuarla taçlandırmak ve uluslarası bir boyuta taşınmayı düşündük" dedi.

TURİZME KATKI
Aygül, "Geçen seneki fuara göre bu seneki fuar mekan olarak 2.5 kat büyüdü. Bu fiziksel büyümenin yanında ziyaretçi sayısını da en azından üçe katlandı. Dolayısıyla önümüzdeki yıllar bu rakamlar artar ise bu uluslararası fuar boyutuna gelecektir. Böylelikle Ankara'nın hem oyun geliştirici sektörüne, hem turizm potansiyeline ciddi bir katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. Oyun kültürü çok farklı bir yere gittiğini vurgulayan Aygül, "Dünya ile entegre olan bir ekonominiz varsa dünyadaki trendleri değerlendirmek ve takip etmek zorundasınız. Tabi çocuklar topaçla da oynamalı, o bizim ulusal kültürümüzde var ama bilgisayar oyunlarının böyle bir noktaya geldiği bir dünyada şuan çocuklar bu oyunların dışında kalamaz. Bunun da en iyisini üretmek zorundasınız. O dönemin doğrusu oydu, kaybolmamalı, korumalıyız ama şuan bilgisayar oyunlarının dışında da bir ekonomisi mümkün değil" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni trend bilgisayar oyunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN