Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehadet şerbetini içmeye geldik

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni savunurken şehit düşen 5 lının yakınları, birlikte şehit olmak için sokağa çıktıklarını söyledi

Şehadet şerbetini içmeye geldik
15 Temmuz Cuma si hain darbe girişimine kalkışan FETÖ'cü askerlerin 'daki kritik hedeflerinden biri de Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. Görevi Cumhurbaşkanı'nı ve Külliye'yi korumak olan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki pek çok asker darbeye destek verirken "Milletin evi" olarak nitelendirilen Külliye'yi korumak yine millete kaldı. O gece şehit düşenlerin 4'ü Keçiören'den gelirken biri Sincan'dan geldi.

HAYIRLI BİR İŞE BENZEMİYOR
Evli ve bir çocuk babası Keçiörenli esnaf Erkan Er'in, (44) ağabeyi Aydın Er, "Erkan işten çıkıp İstanbul Yolu'nda tankları görünce 'Bu hayırlı bir işe benzemiyor' deyip Yenimahalle'ye geliyor. O sırada helikopterle MİT'i tarıyorlardı. Beni telefonla aradı ve 'Abi bize helikopterden ediyorlar' dedi. Sonra Külliye'ye geçti ve saat 01.18'te 'Allah'ını seven vatanına sahip çıksın. Herkes sokaklara' diyerek mesaj attı. Külliye bahçesinde açılan ilk ateşle kulağından yaralanarak gazi oluyor. 'Yaram hafif' diyerek devam ediyor. Külliye bahçesine tanklar geliyor. Onları bu yaptıklarından vazgeçirip ikna etmek için tankın üzerine çıkıyorlar. İl Jandarma Komutanlığı'nın çatısına gelecek olan Özel Harekât Timi'ni imha için askerler çıkıyor. Erkan'ı Özel Harekât sanıp tarıyorlar ve şehit oluyor" diye konuştu.

NAMAZINI KILIP ÇIKTI, ŞEHİT OLDU
Anne Zennuriye Gencer, "Oğlum gitme" dedi ama o, "Buna gidilir anne" diyerek evden çıktı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yolunu tuttu. Biri 8, diğeri 3 yaşında olan iki çocuğu bulunan Özgür Gencer Millet Camii'nin önüne atılan bomba ile şehit oldu. Oğluyla olan en son görüşmesini anlatan baba Cemil Gencer, (66) "Oğullarımın gittiğinden haberim vardı. Özgür'ü aradım, 'Merak etmeyin sabah dükkânı açacağım' dedi" diye konuşurken ağabeyi Şenol, "O gece birlikteydik. 04.00'te eve gitti, yemek yemiş, namaz kılmış. Yanımda birden yere yığıldı, ambulans bulamadık, sivil araçla hastaneye götürdük" dedi.

'UYAN, HAİNLER CİRİT ATIYOR'
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde keskin nişancıların hedefi olarak şehit düşen Keçiörenli Volkan Pilavcı'nın (36) son sözleri, "Uyuma Ankara, uyursan bir daha uyanamazsın" oldu. O gece kardeşi ile birlikte Külliye'de olduklarını belirten abla Dilek Pilavcı, "Haydi gitmiyor musunuz diye beni aradı, 6 kişi araçla saat 00.00'da Külliye'ye gittik,Volkan giderken, 'Uyan Ankara Uyan, hainler cirit atıyor'diye bağırarak bayrak salladı. Külliye'nin orada ateş açıldığını söylediler, kardeşim 'Bu kadar zalim olamazlar' dedi. O esnada kızım Elif ayağından yaralandı, eğilerek yürüyorduk ki Volkan da yere yığıldı, vurulmuştu" ifadelerini kullandı.

'ŞEHİT OLACAĞI İÇİME DOĞDU'
Külliye'de sivil şehitlerin yanı sıra bir de polis memuru şehit oldu. Köksal Kaşaltı'nın babası Hüseyin Kaşaltı, (63) "Oğlumun şehit düşeceği sanki içine doğmuştu. Göreve giderken eşi ile helalleşip 'Benden hariç kimseye kapıyı açma' diyor. Devleti yöneten büyüklerimiz ihaneti durdurmak için ellerinden geleni yaptılar. Bu cennet ülke hepimizin. Başka Türkiye yok" diye konuştu.

?ALLAH RIZASI İÇİN GİTTİK
Bir diğer şehit ise Sincan'ın Osmanlı Mahallesi Muhtarı Hakan Yiğit'in kardeşi Erkan Yiğit oldu. Ağabey Hakan Yiğit, "Acımız büyüktür fakat biz bu acıyı kendimize çok da dert etmiyoruz. Biz buraya şehadet şerbetini içmek maksadıyla çıktık. Çünkü biz bunun bir cihat olduğuna inandık. Mekânları cennet olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehadet şerbetini içmeye geldik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN