Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağlı güreşler 8’ yılında

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Yağlı güreşler 8’inci yılında

Kırkpınar’ın 20 başpehlivanı 13 Ağustos Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumu’nda kıran kırana mücadeleler sergileyecek

Darbe girişiminin ardından iptal edilen Sincan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Kırkpınar'ın 20 başpehlivanı 13 Ağustos Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumu'nda kıran kırana mücadeleler sergileyecek. 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından Sincan Yağlı Güreşleri'nin ertelendiğini hatırlatan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. , "Sincan'da 7 yıldır devam eden bu geleneği 8' yılında da yaşatmaya devam edeceğiz. Sincan Yağlı Güreşleri'ni bir kez daha vatandaşlarımızla buluşturacağız" dedi.

SAAT 10.00'DA
Sincanlılar, 13 Ağustos saat 10.00'da Sincan Şehir Stadyumu'ndaki organizasyonla yağlı güreş seyrine doyacak. "Kırkpınar'ın rövanşı" olarak nitelendirilen Sincan Yağlı Güreşleri 300 pehlivanın kıran kırana mücadelesine sahne olacak. Kırkpınar'ın 20 başpehlivanı da Sincan Er Meydanı'nda hünerlerini sergileyecek.

?300 PEHLİVAN KIYASIYA MÜCADELE EDECEK
akşamA kadar sürecek müsabakalar, Mehmet Yeşilyeşil, Mustafa Kemal Karaboğa, Şaban Yılmaz, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Gökhan Arıcı, Gençtürk, İsmail Koç, Hasan Zeybek, Hüseyin İyican, Osman Özgün, Osman Aynur, Fatih Bakır, Savaş Yıldırım, Hüseyin Şahinal, Ümit Balta, Nuri Zengin, Murat Hikmet, Onur Balcı'nın da aralarında olduğu, 20 başpehlivan, 16 başaltı, 32 büyük orta, 40 küçük orta iki boy, 30 deste iki boy, 30 tozkoparan, 26 teşvik ve 100 minik iki boy olmak üzere toplam 300 pehlivanın mücadelesine sahne olacak.

?SİNCAN'A YAKIŞAN ETKİNLİK
16 Temmuz'da gerçekleşecek Sincan Yağlı Güreşleri'nin 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından ertelendiğini hatırlatan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Sincan Yağlı Güreşleri'ni 8. yılında da devam ettireceğiz. 7 yıldır devam eden bu organizasyonu 8'inci yılında da yaşatmaya devam edeceğiz. 13 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00'da Sincanımıza yakışır bir organizasyonla vatandaşımızı 300 pehlivanla buluşturacağız. Ata sporumuz olan güreşin, tanıtılarak, kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağlı güreşler 8’inci yılında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN