28 gün sonra gözlerini açtı

Giriş Tarihi: 14.8.2016
28 gün sonra gözlerini açtı

FETÖ’nün darbe girişiminde jetlerden atılan nedeniyle kafatasının yarısını kaybeden, çenesi parçalanan ve 15 Temmuz sinden bu yana komada olan üç aylık evli Nurullah Keleş, yaşama yeniden gözlerini açtı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde jetlerden atılan nedeniyle ağır yaralanan Nurullah Keleş yoğun bakımdan çıktı. Mucize gazi, "Bir daha olsa bir daha giderim. Ucunda ölüm de olsa hiç gözümü kırpmadan yine giderim" dedi. Henüz üç ay önce evlenen 24 yaşındaki Nurullah Keleş, 15 Temmuz si darbe girişimini engelleyebilmek için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne koşan vatandaşlar arasındaydı. O gece, tanklardan birinin üzerine çıkan Keleş, Külliye yakınına atılan bomba nedeniyle ağır yaralandı. Şarapnel parçaları kafatasının sağ tarafını ve çenesini parçalayan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Keleş, 15 Temmuz'dan bu yana komadaydı. Doktorların "Elimizden geleni yaptık, artık sadece dualara ihtiyacı var" dediği Keleş, bir kaç gün önce hayata yeniden gözlerini açtı.

O ANI HATIRLAMIYORUM
Çenesindeki ameliyat nedeniyle güçlükle konuşan Keleş, o gece kuzeni ile birlikte önce AK Parti il binasına ardından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gittiğini belirtti. Külliye'ye vardıklarında çatışmaların başladığını söyleyen Keleş, sonrasını, "Bir tankın üzerine çıkarak onu durdurmaya çalıştım. O andan sonrasını hatırlamıyorum. Şarapnel gelmiş herhalde kafama, yaralanmışım. Apar topar hastaneye götürmüşler" sözleriyle anlattı. Keleş, üç gün önce tam olarak kendine geldiğini ifade ederek, "Bu ülke kolay kazanılmamış, bu hale o kadar kolay gelinmemiş. Bir daha olsa bir daha giderim. Ucunda ölüm de olsa hiç gözümü kırpmadan yine giderim" diye konuştu.

ELLERİMLE GÖNDERDİM
Keleş'in eşi 20 yaşındaki Çiçek Keleş, 15 Temmuz akşamı eşi işten geldikten sonra dışarı çıktıklarını ve jetlerin uçuşunu görmelerinin ardından bir bakkalda haberleri dinlediklerini söyledi. Eve gelmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyondan vatandaşlara çağrısını dinlediklerini söyleyen Keleş, "Evden çıkarken de gömleğini ben iliklemiştim. İlk haberi duyduğumda da 'kendi ellerimle gönderdim' gibisinden kendime yüklendim ama vatan sağ olsun. Eşim gibi çok sayıda kahraman var" dedi.

VATANA DAİMA KÖLEYİZ
Keleş'in ablası Melek Işıklar Keleş "Allah başkomutanımıza güç kuvvet versin. Onu her türlü görünen, görünmeyen kötülüklerden korusun. Her onun arkasındayız. Rabbim vatanımıza, milletimize zarar ziyan vermesin. Allah bir daha böyle acı günler yaşatmasın. İki küçük çocuğum var, onlar da 'Recep Tayyip Erdoğan' diyerek, 'Vatan sana canım feda' diyerek ellerinde Türk bayrağı sallıyorlar. Ben de, evlatlarım da vatana her zaman köleyiz. Cumhurbaşkanımızın hep arkasındayız" diye konuştu. Keleş'in annesi Ülkünaz Keleş ise "Vatan sağ olursa biz de sağız. Vatan olmazsa biz de olamayız. Oğlumla ve diğer kahramanlarla gurur duyuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
28 gün sonra gözlerini açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN