‘Zabıta algısını değiştirmeliyiz’

Zabıta Daire Başkanı Karabudak, halkın yediği, içtiği, eğlendiği her alanda onlar için mücadele ettiklerini belirterek, halktan bu konuda anlayış beklediklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 23.11.2016
‘Zabıta algısını değiştirmeliyiz’
Ankara Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, toplum nazarında zabıta görevlilerinin "kötü karakter" algısına ilişkin, "Zabıta algısı çok önemli, biz bu konuda bir algı çalışması yapmaya çalışıyoruz. Çünkü halkın yediği, içtiği, eğlendiği her alanda onlar için onlar adına biz günün 24 saati çalışıyoruz" dedi. Birinci Zabıta Çalıştayı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde başladı. Çalıştaya, büyükşehir belediyeleri zabıta daire başkanları ve müdürleri katıldı. Çalıştayda konuşan Karabudak, Zabıta Çalıştayı'nın bir amacının da toplumdaki zabıta algısını değiştirmeye yönelik olduğunu belirtti.

KAYITDIŞI MÜCADELESİ
Halkın yediği, içtiği eğlendiği her alanda onlar için 24 saat çalıştıklarının altını çizen Karabudak, "Ben vatandaşlardan şunu istiyorum; biz kayıt dışı ekonomiyle, kayıt dışı sömürüyle mücadele ederken bize destek vermeleri gerekiyor. Arka planda görmedikleri problemleri maalesef biz yaşıyoruz. Çünkü biz Maliye Bakanlığı'nın kayıt dışı ekonomi ile mücadele ederken; yaşanan arbedeler, yaşanan problemleri gün yüzüne çıkartmamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

TANIYIN VE TANITIN TALEBİ
Basın mensuplarından, "Bizi tanıyın ve tanıtın" isteğinde bulunan Karabudak, "Genel gayemiz bu, bunun için de inşallah daha profesyonel, daha güzel, daha verimli çalışmalara devam edeceğiz, devam etmek zorundayız. Çünkü biz devletin memuruyuz, bunu en iyi şekilde ifade etmek, en iyi şekilde anlatmak istiyoruz bunun içinde basın mensuplarından istirhamımız bizi tanıyın ve tanıtın" açıklaması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Zabıta algısını değiştirmeliyiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN