Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap Ve Müslüman Devletler ’da Kudüs Zirvesinde Buluşacak

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:08
22 Arap ve Müslüman Devletler Bakanlar düzeyinde ’da Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve Arap Devletler Birliği Türkiye temsilcisi Büyükelçi Mohamed El Fattah Naciri Başkanlığında Ürdün Haşimi Krallığı himayesinde 21 Mart 2015’te Ankara Sheraton Hotel’de toplanacak.
21 Mart 2015 günü Arap ve Müslüman Devletler Ortadoğu Barışına katkı sağlamak ve Ortadoğu ve Müslüman Devletler arasında yaşanan siyasi gerilimleri ve Filistin sorununu tartışmak ve çözüme kavuşturmak üzere Ankara’da olağanüstü toplanıyor. Yapılan Ortadoğu Devletler zirvesinde Kudüs meselesi en önemli konu olarak gündeme alınacak ve tartışılacak. Toplantının sonuçları Merkezi Kahire’de bulunan 22 Arap devletinin üyesi olduğu Arap Devletler Birliğine ve Birleşmiş Milletlere Deklerasyon olarak gönderilecek.
21 Martta 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Arap ve Müslüman Devletler Zirvesi Ürdün Haşimi Krallığı Kralı 2. Abdullah tarafından himaye edileceği açıklandı.
21 MART 2015 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN KUDÜS ZİRVESİNİN EV SAHİBİ DEVLETLERİ
21 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan zirveye şu devletler katılacak:
"Türkiye Cumhuriyeti ,Suriye Arap Cumhuriyeti, Lübnan Cumhuriyeti, Ürdün Haşimi Krallığı, Suudi Arabistan Krallığı, Bahreyn Krallığı, Katar Emirliği, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman Sultanlığı, Cibuti Cumhuriyeti, Komorlar Federal İslam Cumhuriyeti, Yemen Cumhuriyeti, Kuveyt Devleti, Mısır Arap Cumhuriyeti, Libya Devleti, Tunus Cumhuriyeti, Filistin Devleti, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Fas Krallığı, Moritanya İslam Cumhuriyeti, Sudan Cumhuriyeti, Somali Federal Cumhuriyeti."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap Ve Müslüman Devletler Ankara’da Kudüs Zirvesinde Buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN