Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık Üniversiteler İle İşbirliğine Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AR-GE çalışmaları kapsamında üniversiteler ile işbirliğine devam ediyor.
Bakanlık bu kapsamda ’otopark yönetmeliği, ahşap dış cephe iskeleleri, u değerleri ve çelik yapılar, binaların gürültüye karşı korunması, kaya oyma yapılar’ konularında üniversiteler ile AR-GE kapsamında çalışmalar yürütüyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ülkemizin en önemli sorunlarından olan otopark sorununun sonlandırmak için yönetmelik çalışmalarına Gazi Üniversitesi ile işbirliği içerisinde devam ediyor. Bakanlık ayrıca Gazi Üniversitesi ile Ahşap Dış Cephe İş İskelelerinin Özellikleri, Detay Çizimleri Tasarım Usul ve Esaslarının Belirlenmesi için de çalışma yürütüyor.
Bakanlığın üniversiteler ile işbirliği bu konular ile de sınırlı değil. ’Binalarda Gürültüye Karşı Koruma Hakkında Mevzuat Hazırlanması ve Çelik Yapıların Tasarım ve Yapım Kurallarının Belirlenmesi’ konularında İstanbul Teknik Üniversitesi ile proje çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, binalarda enerji kullanımına yön vermek üzere Karabük Üniversitesi önderliğinde üç üniversite ile ’Bina Isıtma ve Soğutma Enerji Gereksinimleri Sınırlandıran U Değerlerinin Tespiti’ ile ilgili çalışması bulunuyor.
Ayrıca, ülkemizin gerçeklerinden olan ve turizme kazandırılması gereken, kaya oyma yapıların tasarım usul ve esaslarının belirlenmesi projesinde protokol imzalama aşamasına gelmiş durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık Üniversiteler İle İşbirliğine Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN