Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Yayın Platformu’ndan Teröre Kınama

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Anadolu Yayın Platformu Başkanı Sinan Burhan, “Çağlayan Adliyesi’ndeki terörü kınıyor, medyayı sorumlu yayıncılığa davet ediyoruz” dedi.
Burhan, Anadolu Yayın Platformu adına yaptığı açıklamada, “Bizler 142 yerel ve bölgesel medya temsilcileri olarak bu saldırıyı sadece değerli savcımıza, Sayın Mehmet Selim Kiraz’a yönelik bir saldırı olarak değil, aynı zamanda Türk yargısına, Türk demokrasisine, Türkiye’deki bütün vatandaşlarımıza dönük bir saldırı olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.
“Savcımızın şehit düşmesine yol açan bu terör eylemi karşısında bütün bu farklılıkların unutulup omuz omuza verme vaktidir” diyen Burhan şunları kaydetti:
“Terör örgütü ve uzantılarını haklı göstermeye çalışan Gezi medyasının Çağlayan’daki rehine olayında da aynı tutumu sergilemesini kınıyoruz. Olay olur olmaz belli çevrelerin attığı tweetler, dayanışma ruhuna hiç uygun düşmemiştir. Dün yaşanan menfur saldırıyı Gezi olaylarında başlayan hükümeti devirme girişimine bir yenisini daha ekleme çabalarının bir işaret fişeği olarak görüyoruz. 17-25 Aralık darbe süreciyle de hükümet yıpratılmak istenmişti. Dünkü elektrik kesintisi ve savcımızın şehit edilmesi birtakım karanlık senaryoların devreye sokulduğu izlenimi vermektedir. Gün bir ve beraber olma günüdür. Özellikle dünkü Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan bir resim büyük bir yıkıma neden olmuştur. Savcımızın başına dayanmış silah toplumun huzurunu bozmuştur. Bu resim ile devletimiz zayıf gösterilmiştir. Bu sorumsuz yayın anlayışını kınıyoruz. Daha olayın arka planı bilinmeden, olayın gerçek veçhesiyle ilgili herhangi bir işaret fark edilmemişken atılan tweetler maalesef son derece provokatif bir ortamın doğmasına da sebebiyet vermiştir. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Bey, ‘Bu anlar toplumların sınavdan geçtiği anlardır’ diyerek birlik ve beraberliğe atıf yapmıştır. Başbakanımız medyayı sorumluluğa davet etmiştir, bizler bu çağrıya destek veriyoruz.”
Atılan bu tweetleri kınadıklarını söyleyen Burhan, şunları dedi:
“Gezi olaylarında başlayan sosyal medyanın darbe girişimine eklenmiş yeni yorumlar olarak görüyoruz. Alçakça yapılan saldırı sonucu şehit olan Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Yayın Platformu’ndan Teröre Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN