Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dakik’ten Suriyeli Mültecilere Gıda Yardımı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Dakik’ten Suriyeli Mültecilere Gıda Yardımı
Türkiye geneli 180 üniversitede öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu Doğal Afet Arama Kurtarma İlkyardım Kulübü (DAKİK), ’da yaşayan Suriyeli mültecilere gıda yardımı yaptı.
DAKİK Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kartal, dünyanın neresinde olursa olsun, zulmün karşısında, mazlumun yanında olduklarını belirterek Somali, Arakan, Filistin, Doğu Türkistan ve Suriye ile çeşitli ülkelerde yaşanan zulümleri şiddetle kınadıklarını söyledi.
Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkemize sığınan ve Ankara’da kalan Suriyeliler’e Ensar olmak için gıda yardımında bulunduklarını vurgulayan Kartal, “Suriye’de zalim Esed’in zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan muhacirler, ülkemizde de bize emanet. Onlarla aynı havayı teneffüs etmek, bir nebze de olsa kardeşlerimizin yaralarına merhem olabilmek için üniversiteliler olarak yanlarında olmak istedik. Gücümüzün yettiği kadar, Ramazan paketlerini kendi ellerimizle mağdurlara ulaştırdık” dedi.
DAKİK SOSYOLOJİK DUYARLILIĞA SAHİP
DAKİK gençlerinin sosyolojik duyarlılığına da önem verdiklerini vurgulayan Kartal, şöyle konuştu:
“Üniversite gençlerinin çevresinde yaşayan diğer insanlara karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Topluma örnek olacak gençlerimiz, yardımlaşma duygusunu harmanlayacak, dayanışmayı ön plana çıkaracak ve paylaşma kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlayacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dakik’ten Suriyeli Mültecilere Gıda Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN