Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırgızistan Milli Bankası Uzmanlarına Türkiye’de Bankacılık Eğitimi

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
TİKA, Kırgızistan Milli Bankası’nın Türkiye’de bankacılık sistemini yakından tanımaları amacıyla Kırgızistan Milli Bankası yöneticileri ve personelleri için eğitim programları düzenledi.
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) işbirliğinde Kırgızistan Millî Bankası’nın, (KCMB) Türkiye’deki bankacılık sistemini yakından tanımaları ve kendi sistemlerinin revize edilmesine destek olunması amacıyla eğitim programları düzenlendi.
2014 yılında başlatılan kapasite artırım programları kapsamında verilen eğitim programları çerçevesinde Kırgızistan Millî Bankası yönetici ve personelleri için ’da TCMB tarafından "İnsan Kaynakları" konusunda, İstanbul’da BDDK tarafından "İslamî Bankacılık" alanında eğitim programları yapıldı.
TİKA’dan yapılan açıklamada, KCMB’nin ilgili birimlerinden her iki programa katılmak üzere Türkiye’ye gelen Kırgız yönetici ve personellerin kendileri için düzenlenen bu eğitim programlarının oldukça yararlı olduğunu ifade ettikleri kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırgızistan Milli Bankası Uzmanlarına Türkiye’de Bankacılık Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN