Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur Eğitim Kurumlarında Hedef 40 Bin Öğrenci

Giriş Tarihi: 11.3.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Durak, dershanelerin dönüşüm sürecinde 160 okulda toplam 40 bin öğrencilerinin olacağını belirterek, aynı istihdamlarını da koruyacaklarını söyledi.
Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Durak, Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği’nin (TÖDER) Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen "Dershanelerin Dönüşümü ve Özel Okullar" konulu toplantıya katıldı.
Durak, toplantıda yaptığı konuşmada, dershanelerin dönüşümünde teoriğin bittiğini, pratiğin başladığını belirterek, "Sektörün tehlikeli durumlar yaşamaması için TÖDER tedbirler almaya çalışıyor. Düzgün ve kaliteli bir eğitim vererek özel okulcu olmanın adımını burada atıyoruz. Toplantıda hep dönüşümü konuştuk. Dershaneler artık özel okul olacak. Özel okul olduğu zaman yaşanabilecek sorunlar değerlendirildi. Bu sorunları ’nasıl aşabiliriz’in yanında üyelerimize tavsiyelerde bulunduk.Kaliteli eğitimlerden eğitimden ödün verilmemesini ve özel okul sektörüne bir dinamizm getirilmesi noktasında üyelerimize tavsiyede bulunduk. Ülkemiz adına güzel şeyler olacak. Dinamik bir özel okul sektörü ortaya çıkacak" diye konuştu.
ÖN KAYITLAR DOLDU
Uğur Eğitim Kurumları olarak dershanelerin dönüşümüne çok fazla tepki vermediklerini hatırlatan Durak, "Süreç ortaya çıkar çıkmaz hemen Uğur hazırlık liselerini açtık. Dönüşümün sinyallerini vermeye başladık. Bazı gruplar karşı çıksa da artık o da bitti. Uğur grubuna da şuan kayıtlar çok iyi gidiyor. Buda şunu gösteriyor. Vatandaşımız bize güveniyor. En iyi Anadolu liselerinin öğrencileri, bize geliyor. Bu da vatandaşın dershanelere olan güvenini gösteriyor. Öğrenciler marka Anadolu liselerini bırakıp bize geliyorsa, bunu masaya yatırmak lazım. Demek ki güven var bize. Oradan bir kaçış var ama zaman içinde dengelenecektir" dedi. Özel okullardan dönüşen dershanelerin fiyatların biraz daha aşağı olacağının altını çizen Durak, "Özel okullarla aynı eğitimi veriyoruz. Yüzme havuzu, bahçemiz yoktur. Yani dershane binalarında okul eğitimi yapacağız. O nedenle fiyatla biraz düşük olur. Ekonomik olur. Biraz da devlet teşviki olacak. Bunun ardından bizim okullarımız cazibe merkezi haline geldi. Şu anda iyi ön kayıtlar alıyoruz. Bazı okullarımızın son sınıf kayıtlarını durdurduk" dedi.
160 OKULDA 40 BİN ÖĞRENCİ
Uğur grubu olarak 200’e yakın dershane ve okulları olduklarına değinen Durak, şunları kaydetti:
"Geçen yıl Uğur hazırlık liselerine başlamıştık. Şimdi üç grupla yola devam edeceğiz. Uğur hazırlık liseleri artarak devam edecek. 30 civarında Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi olacak. Dershanelerden dönüşen liselere Uğur Hazırlık Temel Lisesi diyeceğiz. Onların sayısı da 120’yi bulacak. 10 tane de Uğur Ortaokulu olacak. Toplamda yaklaşık 160 okulumuz olacak. Öğrenci kapasitemizi 30 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Dershanedeyken 130 bin öğrencimiz vardı, şimdi 30-40 bin öğrencimiz olacak. Öğretmen ve personel olarak aynı istihdamı sağlayacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur Eğitim Kurumlarında Hedef 40 Bin Öğrenci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN