Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aktaşta İncelemeler Yapıldı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:17
Aktaşta İncelemeler Yapıldı
’ın Çıldır İlçesinde açılacak olan Aktaş Sınır Kapısı yükselmeye devam ediyor.
AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural, Çıldır Belediye başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci ve beraberindeki heyet Aktaş Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.
Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması amaçlanan Aktaş Sınır Kapısında sona gelinirken, çalışmalarda tüm hızıyla devam ediyor. Açıldığı zaman bölgenin ticaret yükünü çekecek olan Çıldır Aktaş Sınır Kapısından günde yaklaşık iki bin tırın geçiş yapması öngörülüyor.
İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu “İpek yolu olarak bilinen güzergahta bulunan Aktaş Sınır Kapısı açıldığı zaman Gürcistan’ın yanı sıra, Azerbaycan, İran ve Orta Asya’ya açılan en önemli kapı özelliği taşıyacak. Türkiye’nin üçüncü büyük kapısı olacak olan Aktaş Sınır Kapısı bölge ekonomisinin canlanması ve göçün önüne geçilmesi kapsamında en büyük dayanağımız olacaktır. Özellikle tır trafiği bu yöne kayacağından dolayı ilçemize çok büyük getirisi olacak. Burada iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasilerimize büyük görev düşmektedir. Bu kapının kaymağını il etapta Çıldır ve Ardahan yemelidir. Bunun içinde ilçemize sınır kapısının gerektireceği bütün yatırımların yapılması gereklidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktaşta İncelemeler Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN