Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce Fidan Toprakla Buluştu

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Binlerce Fidan Toprakla Buluştu
’in Sındırgı İlçesinde 21 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Armutlu Mahallesinde Emine Erdoğan Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirildi.
Sındırgı Armutlu Mahallesinde gerçekleştirilen ‘Yüreğinde Umut, Yurdunda Ağaç Büyüt’ projesi kapsamında Sındırgı Kaymakamlığı, Sındırgı Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa fidan dikimi gerçekleşti. Fidan dikim görenine Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, kurum amirleri, mahalle sakinleri ve öğrenciler katıldı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, fidan dikimine önem çekerek, ormanların da korunması gerektiğini söyledi.
Armutlu Mahallesinde gerçekleştirilen fidan dikim törenine katılanlara Sındırgı Belediyesi ikramlarda bulundu. Fidan Dikim töreninin açılış konuşmasını Sındırgı Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Şefi Gaye Yücetombullar yaptı. Yücetombullar konuşmasında; “20014 yılında Sındırgı Orman İşletme Müdürlüğüne ait dozerle sürülmek suretiyle toprak hazırlığı yapılan bu sahayı fidanla buluşturmaktır. Bulunduğumuz saha 24.3 hektarlık alana sahip olup 7200 adet fıstık çamının toprakla buluşması sağlanacaktır” dedi.
Ardından konuşan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise "Bu ormanı diktiğimiz kadar korumak, yaşatmak daha da önemli. Ormanı dikmek, korumak yaşatmak hepimizin boynumuzun borcu. Biz o inançla yaşıyoruz daha nice geleceklere gölgesinde konaklayabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız” dedi.
Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş ise 7 bin 200 adet çam fıstığının toprakla buluştuğunu söyleyerek, "Doğaya sahip çıkmak, ve çevrenin sürdürüle birliğin koruma herkese düşen bir görevdir. İnsanlık görevidir. Bu sosyal sorumluluk projesine her birinizin yürekten destek sağlayacağına inancım tam” dedi.
Konuşmalardan sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar daha önce hazırlanan alanda çam fıstığı dikimi gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce Fidan Toprakla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN