Gönen’deki Mirciler Okulu, Romanya Yolcusu

Giriş Tarihi: 13.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 16:52
Gönen’deki Mirciler Okulu, Romanya Yolcusu
’in Gönen ilçesindeki Mirciler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Romanya’da düzenlenecek olan ve ‘EAST TECH’ yazılım şirketinin organize ettiği ‘How to build an international company’ sergisine katılmak üzere 20-25 Nisan 2015 tarihlerinde Romanya’nın Oradea kentine gidecekler.
Mirciler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, daha önce Finlandiya’da Microsoft sponsorluğunda yapılan uluslar arası yarışmada derece elde etmişler ve Finlandiya’daki girişimcilerden tam not almışlardı. Yarışmalara katılan öğrencilerin, hem okul, hem de bu tür aktivitelerde yer alarak başarılı olmalarının kolay olmadığını ve bu öğrencilerin takdir edilmeleri gerektiğini söyleyen proje koordinatörü İlker Eren, maalesef kendi ülkemizde bu tür çalışmaların yetkili makamlarca hiç takdir ve destek görmediğini söyledi.
Sıra dışı iş fikirlerinin yer aldığı projeler arasında yapılan değerlendirmede dereceye giren öğrenciler, Finlandiya’da düzenlenen törenle ödüllendirilmişlerdi. Sergilenen projeler, yarışma jürisi tarafından yenilikçilik, geliştirme süreci, yaygın etki ve fayda, uygulanabilirlik ve kullanılabilirlik yönlerinden değerlendirildi. Öğrenciler, yurt dışındaki etkinliklerde, dil problemleri olmasına rağmen Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönen’deki Mirciler Okulu, Romanya Yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN