Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Uğur Tıp Fakültesinin İlk Mezuniyet Törenine Katıldı

Giriş Tarihi: 15.6.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 00:29
Başkan Uğur Tıp Fakültesinin İlk Mezuniyet Törenine Katıldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kuruluşunda büyük katkı sağladığı Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ilk mezunlarını verdiği törene katıldı.
2006 yılında kurulan ve 35 öğrencinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törende konuşan Başkan Uğur, Tıp Fakültesi’nin daha kaliteli eğitim vermesi için ivedilikle devlet hastanesiyle afiliasyon gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtip, bu konuda gerekli girişimleri en kısa sürede başlatacaklarını söyledi.
Balıkesir Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Başkan Uğur’un yanı sıra; Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, Ak Parti Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, üniversite yönetimi, akademisyenler ve veliler katıldı. Başkan Uğur, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni dereceye girerek ilk üçte tamamlayan öğrencilere altın hediye etti.
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin daha kaliteli sağlık hizmeti vermesi ve donanımlı hekim yetiştirmesi için devlet hastanesiyle afiliasyon gerçekleştirmesi gerektiğini belirterek konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, acil servisi olmayan bir tıp fakültesinin iyi yerlere gelemeyeceğini söyledi. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: “2006 yılında kurulan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültemiz ilk mezunlarını veriyor. Altı yıllık bir eğitimin sonunda öğrencilerimiz mezun oluyor ancak hayat bir yandan da yeni başlıyor. Son dönemde başta tıp fakültesi hastanesi olmak üzere Erdek’te, Gönen’de, Bigadiç’te, Dursunbey’de, Ayvalık’ta çok modern hastaneleri halkımızın hizmetine açtık. Balıkesir’de de 1000 yataklı hastaneyi 2016 yılında hizmete açacağız. Hükümetimiz, sağlığı ayırdığı pay her zaman artıyor. Dolayısıyla çok fazla hekime ihtiyacımız var. İstiyoruz ki; hekimlerimiz iyi yetişsin. Biz her zaman tıp fakültesindeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesini, her türlü imkândan yararlanması için afilasyon yapılması gerektiğini belirtip, devlet hastanesiyle üniversite tıp fakültesinin birlikte çalışması için hep gayret içerisinde olduk”
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin daha iyi noktalara gelmesi için kurumların bir araya gelerek ortak çalışmalar yapması gerektiğini söyleyen Başkan Uğur, “Acil servisi olmayan tıp fakültesi olmaz. Pedagoji, Çocuk Bölümü olmayan bir üniversite tıp fakültesi hastanesi olmaz. Tıp Fakültesi yönetiminden, rektörümüzden, başhekimimizden rica ediyorum. KHB Genel sekreteri de burada. En kısa sürede bir araya gelip Tıp Fakültesi afiliasyonunu yapmamız lazım. Devlet hastanesinden afiliasyonu yapsaydık bu zamana kadar sıkıntıların çoğu olmayacaktı. Üniversite hastanelerinin çoğu devlet hastaneleriyle bunu gerçekleştirmiş. İnşallah bizde bunu en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Ben öğrencileri ve aileleri tebrik ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Uğur Tıp Fakültesinin İlk Mezuniyet Törenine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN