Ayvalık’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatı Sergisi

Giriş Tarihi: 5.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Ayvalık’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatı Sergisi
Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ilçedeki sanatseverleri farklı bir sergi ile daha buluşturdu
Ayvalık’ta sanatçı Demet Uzun’un geleneksel Türk süsleme sanatı içerisinde bulunan tezhip, minyatür, çini ve ebru eserlerinin yer aldığı sergi açıldı. Sergi açılışında Neyzen Muharrem Sönmez bir de ney dinletisi sundu.
Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde sanatçı Demet Uzun’un geleneksel Türk süsleme sanatı olarak da adlandırılan Tezhip sergisi açıldı. Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisindeki sergiye sanatseverler ve ilçe halkı tarafından yoğun ilgi gösterildi. Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in de yakından incelediği Demet Uzun’un geleneksel Türk süsleme Sanatı eserleri bir hayli beğenildi.
Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde açılan sergide, Demet Uzun’un geleneksel Türk süsleme sanatı içerisinde bulunan tezhip, minyatür, çini ve ebru eserleri yer alıyor.Ayvalık Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen sergide yer alan eserlerin sanatçı Uzun’un 10 yıllık süreçte oluşturduğu çalışmalar olduğu bildirildi. Demet Uzun’un geleneksel Türk süsleme sanatı içerisinde bulunan tezhip, minyatür, çini ve ebru eserlerinin yer aldığı sergi, Orhan Peker Sanat Galerisinde 14 Temmuza kadar gezilebilecek. Sanatçı Demet Uzun, “Bu serginin açılmasında bana destek veren başta Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gencer beye, Belediyemiz Sanat Kurulu sanatçılarına, Sayın Halilhan Dostal’a ve emeği geçen diğer tüm dostlara teşekkürü bir borç bilirim. Onların sayesinde sanatçılara desteklerin verileceği ellerinden tutulacağı konusuna inancım tamdır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık’ta Geleneksel Türk Süsleme Sanatı Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN