Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden İl Halk Kütüphanesine Ziyaret.

Giriş Tarihi: 23.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 21:35
Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden İl Halk Kütüphanesine Ziyaret.
Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri okul idaresi ve öğretmenleri nezaretinde Mart ayı içerisinde kutlanan Kütüphaneler Haftası nedeni ile il Halk Kütüphanesini ziyaret ederek kütüphaneyi yakından tanıma ve buraya üye olma imkânına kavuştular.
Ziyaret programı ile ilgili bilgi veren Müdür Yardımcısı Gökhan Akbaş Kütüphaneler Haftası nedeni ile bu yıl farklı bir proje planladıklarını belirtti. Bütün öğrencilerin belirli bir program dahilinde ve veli muafakatnamesi alınarak özellikle Türkçe, seçmeli dersler ile mazeretli öğretmenlerin derslerinde gruplar halinde İl Halk Kütüphanesine ziyarete götürüldüğünü aktardı. Akbaş, hızlı gelişen teknoloji ve kitle iletişim araçları sonrası kitap okuma oranlarının maalesef düşüşe geçtiği, bireysel yaşamın arttığı günümüzde eğitimciler olarak tekrar kitap aşkını, sevgisini canlandırmak, İl Halk Kütüphanemizi tanıtmak, öğrencilerimizi kütüphanemize üye yapabilmek ve buradan sürekli yararlanabilmelerine katkı sağlamak amacı ile bu projeyi hazırlayarak hayata geçirdiklerinin altını çizdi.
Çocuklarımızı uygunsuz mekânlardan, zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan korumanın en güzel yöntemlerinden birisinin kitap ve okuma aşkı olduğunu vurgulayan Gökhan Akbaş, özellikle son zamanlarda yeni ve tehlikeli bir bağımlılık çeşidi olan bilgisayar ve sosyal paylaşım bağımlılığının önüne geçmek için kütüphaneler haftası gibi çok faydalı haftaların değerlendirilmesi noktasında böyle bir çalışma planlandığını belitti. Akbaş, ayrıca Şair zihni Kültür Merkezinde öğrencilerin korumalı ve ücretsiz, güvenli internet ve bilgisayar erişimlerinin mümkün olduğunu bu gezi sırasında öğrencilerin bizzat müşahede ettiklerini aktardı. Çocuklarımızın okul saati dışında ve hafta sonları İl Halk Kütüphanesine yönlendirilmesi noktasında velilerden de destek isteyen Akbaş “Eğer velilerimizde kütüphanemize çocukları ile beraber müsait zamanlarda gelerek üye olur ve kitap okumaya, ödünç kitap almaya daha fazla dikkat ederse öğrencilerimizin kültürel gelişimi, akademik başarı ve birikimlerinin ciddi şekilde destekler” ifadesini kullandı.
Okul Müdürü Ali Aktaş’ta, bütün öğrencilerin planlı, programlı ve verimli bir şekilde Halk Kütüphanesini ziyaret etmesine katkı sağlayan bütün öğretmen arkadaşlara, öğrencilerimizin taşınmasına vesile olan okul servis şoförlerine, kendi okullarının araçlarını tahsis eden okul idarecilerine ve son olarak bizlere ev sahipliği yaparak gerekli ilgi ve misafirperverliği göstererek rehberlik yapan İl Halk Kütüphanesi yetkililerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden İl Halk Kütüphanesine Ziyaret.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN