Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksek Hızlı Tren Ulaşım Hattı Çalışması Başladı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Yüksek Hızlı Tren Ulaşım Hattı Çalışması Başladı
Belediyesi tarafından, Karasu caddesi Tekmar yolu ile Yüksek Hızlı Tren (YHT) arasında 15 metre genişliğinde yol ve altyapı çalışmasına başlanıldı.
Yapılan açıklamaya göre; şehirleşme noktasında önemli bir ivme kazanan ve her geçen gün büyüyen Karasu mevkii, Karasu Gençlik ve Yaşam Adası mesire ve dinlenme alanları, Su Eğlence Dünyası, futbol sahaları, kapalı spor salonları gibi spor, eğlence ve dinlenme alanların yanı sıra, mezbaha, atık su arıtma tesisi, Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ve YHT gibi büyük projelerin buluştuğu bir nokta haline geldi. Bilecik Belediyesi, tüm bu proje ve noktalara ulaşımın daha kaliteli ve sağlıklı olması açısından gerekli çalışmaları sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen bu çalışmalar kapsamında, kısa bir süre sonra hizmete girecek olan YHT İstasyonu’na bağlantı sağlanacak.
YHT İSTASYONUNA RAHAT VE KOLAY ULAŞIM
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, çalışmanın sürdürüldüğü alanda incelemelerde bulunarak, Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve birim müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bilecik Belediyesi tarafından Bilecik’in her bir köşesinin imar ve ihya edildiğini ifade eden Başkan Selim Yağcı, gerçekleştirilen çalışmanın bitirilmesi ile vatandaşların Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’na daha rahat ve kolay şekilde ulaşabileceklerini belirtti.
Öte yandan, yaklaşık 150 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki bağlantı geçişi çalışmasında, yol çalışmalarının yanı sıra alt yapı ve diğer hizmetlerin de gerçekleştirildiğini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, çalışma ile Karasu Caddesi Tekmar yolu ve Hızlı Tren İstasyonu arasında bağlantının yapılmış olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek Hızlı Tren Ulaşım Hattı Çalışması Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN