Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalle Sakinlerine Cenaze Yıkanması Ve Defin İşlemleri Eğitimi

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Mahalle Sakinlerine Cenaze Yıkanması Ve Defin İşlemleri Eğitimi
Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, Ertuğrulgazi Mahallesi bayan sakinlerine, cenaze yıkanması ve defin işlemleri hakkında eğitim verildi.
Ertuğrulgazi Mahalle Konağı’nda gerçekleştirilen eğitimde, Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlisi Gassal Fatma Yılmaz tarafından mahalle sakinlerine bilgi verildi. Ramazan ayında birçok mahalle konağında mukabele programları ve kurslarla vatandaşlarımıza hizmet veren Bilecik Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, mahalle sakinlerinin cenaze yıkanması ve defin işlemleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor.
“DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR VATANDAŞLARA HİZMET"
Gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Gassal Fatma Yılmaz, Bilecik Belediyesi tarafından diğer zamanlarda olduğu gibi Ramazan ayının da en iyi ve verimli şekilde geçirildiğini belirterek,’’Bilecik Belediyesi olarak, Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verme düşüncesiyle güzel çalışmalar gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık bütün hemşerilerimiz, hayata yeni gözlerini açmış yavrularımızın ilk hediyesi olan ’’Bebek Bakım Çantası’’nın Bilecik Belediyesi tarafından hediye edildiğini biliyor. Gerçekten bu çok güzel ve anlamlı bir çalışma. Aynı şekilde Bilecik Belediyesi olarak doğumda vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi böyle en acı günlerinde de yanlarında yer alıyoruz. Cenaze hizmetlerimiz kapsamında, vatandaşlarımızın bizleri 188 nolu hattı aramaları ve cenazelerinin olduğunu söylemeleri yetiyor. Bizler, Bilecik Belediyesi olarak tahta, gül suyu, lokum ve kefenin olduğu kefen takımının yanı sıra, cenaze nakil işlemleri, mezarlık ulaşımı ve cenaze sahibinin evinde Kur’anı Kerim okuma gibi hizmetleri ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın hassasiyet gösterdiği ve bu anlamda katkı sağladığı bu hizmeti gerçekten önemsiyoruz. Çünkü bu hizmet ile ailelerimizin o anki üzüntüsünü paylaşıyor ve onlara yardımcı oluyoruz” dedi.
’CENAZE YIKAMA VE DEFİN İŞLEMLERİNİ UYGULAMALI ANLATILDI
Bilecik Belediyesi olarak, cenaze ve defin işlemlerini uygulamalı olarak anlattıklarını dile getiren Yılmaz, sözlerini şöyle son verdi.
’’Ertuğrulgazi Mahallesi bayan mahalle sakinlerimize cenaze yıkama ve defin işlemlerini anlattık. Verdiğimiz bütün bilgilerde cenaze ve defin işlemlerinin İslam’a ve Peygamber Efendimizin sünnetine uygun şekliyle aktardık. Anlatımlarımızda, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi başlıkları altında gerekli tüm bilgileri verdik. Ayrıca vatandaşlarımızın eksik ya da yanlış olarak uyguladığı durumlar hakkında bilgi verdik. Vatandaşlarımıza, cenaze yıkanması ve defin işlemlerinde yapılan bazı hurafe bilgilerin yanlışlığını anlatmanın yanısıra sıkıntılı ve olumsuz koşullar taşıyan cenazelerin yıkanması işlemleri hakkında bilgiler aktardık.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle Sakinlerine Cenaze Yıkanması Ve Defin İşlemleri Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN