Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstiklal Mahallesi Sakinleri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 11.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
İstiklal Mahallesi Sakinleri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi
Belediyesi tarafından, İstiklal Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar programında, mahalle sakinleri birlikte iftar açtı.
Edebali Ortaokulu’ndaki iftar programına katılan AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, konukları ağırlayarak, selamlaştı. İlahi grubunun eserlerini seslendirdiği iftar programında çocuklara pamuk şeker ikram edildi. Milletvekili Halil Eldemir, programda yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonun önemine değinerek, iftarın hazırlanmasına emeği geçenlere teşekkür etti. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sonlarına yaklaştıklarını hatırlatan Eldemir, ’’Ben öncelikle buradaki bütün kardeşlerimi muhabbetle selamlıyorum. Ramazan ayı manevi iklimin yoğun olarak yaşadığı bir ay. Bu ay duanın diliyle konuşmamız lazım. Cenabı Allah, birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimizi daim etsin. Sağlık ve mutluluk içinde Ramazan Bayramına ulaştırsın. Ben bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm görevli kardeşlerime ve böyle güzel bir geleneği sürdüren Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor, hepinizin Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını tebrik ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
’’CENABI ALLAH SAĞLIK VE MUTLULUK İÇİNDE BAYRAMA ULAŞTIRSIN’’
Belediye Başkanı Selim Yağcı ise konuşmasında, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, gerçekleştirilen iftar programının toplumsal hayattaki güzel işlevlerine değindi. ’’Tüm kardeşlerimin ve İslam dünyasının Ramazan’ı Şeriflerini tebrik ediyorum ve idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum’’ ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerine şöyle devam etti.
’’Değerli kardeşlerim, rahmet ve bereket ayı, günahlardan kurtuluş ayı, birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olan Ramazan’ı Şerif’i idrak etmekteyiz. Cenabı Hak, bu güzel ayı, amacına uygun değerlendirenlerden eylesin. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak, artık geleneksel hale gelen bu iftarımızda, ayın bir günü de olsa birlikte olmak ve aynı sofrayı paylaşmak istiyoruz. Bizlerle sofranızı paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel ve verimli geçen bir ayı geride bırakıyoruz. Çok şükür aramızda birlik ve beraberlik var, güzel imkanlarımız var. Bunu her yerde söylüyorum. Kardeşlerim, güzelliğin ve başarının sırrı, aramızdaki birlik ve beraberlik duygusudur. Aramızda ayrılığın olmamasıdır. Onun için birliğimiz ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü davranıştan uzak durmamız gerekiyor. İşte çevremize bakıyorsunuz ki birlik ve beraberlikten uzaklaşınca sıkıntıların üst üste geldiği görülüyor. Oradaki dindaşlarımız, ırkdaşlarımız zulüm ve baskı görüyorlar. Savaş ve göz yaşı bitmiyor. Onun için bu kardeşlerimizin de kurtuluşu için dua edelim ve verdiği nimetlerden dolayı Cenabı Hakka şükredelim diyorum. Ben şimdiden gelecek olan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece’niz ile Ramazan Bayramızı tebrik ediyor, sağlık ve mutluluk içinde bayrama ulaşmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”
Milletvekili Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar sonrasında vatandaşlar ile çay içerek sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Mahallesi Sakinleri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN