Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanları Akdoğan’a Doğalgaz Firmasını Şikayet Etti

Giriş Tarihi: 22.10.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 17:48
kent merkezinin yanı sıra Bayırköy beldesi ve Osmaneli ilçesinde doğal firması ile yaşanan sıkıntılar, belediye başkanları tarafından Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a bildirildi.
Bilecik merkezde bir çok mahallede doğalgaz firmasının yaptığı çalışmalar sonrası, vatandaşlar zor durumda kalarak günlerce toz, duman ile uğraşmışlardı. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yaptığı Bilecik ziyaretleri sırasında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’yı makamında ziyaret ederek, il, belde ve ilçe belediye başkanlarının sorunları dinlediği sırada doğalgazla ilgili yaşanan olumsuzluklar gündeme geldi. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Akdoğan’a, Aksa Bilecik, Bolu Doğalgaz firmasının planlamalarını belediye çalışmalarına göre değil kendi serbest hareketlerine göre yaptıklarını belirterek, “Bu da bizim vatandaşla stratejimizi tamamen bozuyor. Şehirde bir çizik olsa herkes belediyeden biliyor” dedi.
Ziyarette, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de aynı konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.
“DOĞALGAZ DAĞITIM İŞİNİ ALAN MÜTEAHHİT FİRMA 5 YILDA BAZI TAAHHÜTLERİ VARDI”
Konu hakkında Yalçın Akdoğan ile yapılan konuşmalarda, belediye başkanların yanında bulunan Ak Parti eski İl Başkanı ve 2’inci sıra adayı Ramazan Kurtulmuş, bölgenin doğalgaz dağıtım işini alan müteahhit firmanın 5 yılda bazı taahhütlerini olduğunu ve onları yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Kurtulmuş, “Ama bu süreçte yapılacak olan çalışmalar kesintiye uğradı. Mahkeme süreci ile yetki iptali söz konusu oldu. Burada da müteahhit firmanın taahhütlerini etmiş olduğu ilin merkezi, belde ve ilçelerinde olan bazı taahhütlerini yerine getirmedi, bir aksama oldu. Onun için de Osmaneli’nde bir mahalle var. O mahallede doğalgaz çalışmaları yarım kaldığı için Osmaneli Belediye Başkanının talebi oydu. Bayırköy Belediye başkanımızın talebi de Bayırköy’de olan doğalgaz çalışmalarının bir an önce bitirilmesi. Gelişen yerlerimize doğalgaz götürme ve daha önce eksik kalan çalışmaları tamamlamamız devam ediyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Başkanları Akdoğan’a Doğalgaz Firmasını Şikayet Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN