Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatvan SYDV, Bin 100 Aileye Ramazan Yardımı Yapıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Tatvan SYDV, Bin 100 Aileye Ramazan Yardımı Yapıyor
’in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Ramazan ayı münasebetiyle önceden belirlenen ihtiyaç sahibi bin 100 aileye gıda yardımı yapılıyor.
Yapılan yardım organizasyonu ile ilçe merkezindeki 22 mahalle ve ilçeye bağlı 56 köyde ihtiyaç sahibi bin 100 aileye Ramazan yardımı yapılırken, hazırlanan gıda paketleri SYDV personellerince ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar ulaştırılıyor. Yardım kapsamında vakıfta dosyası bulanan bin 100 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan dolayısıyla gıda malzemesi dağıtımı yaptıklarını belirten İlçe Kaymakamı Murat Erkan, “İlçemiz Tatvan’da devletimizin SYDV aracılığıyla sağladığı imkanları ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırmak için vakıf personellerimizle birlikte titizlikle çalışıyoruz. Ramazan öncesinde SYDV personellerinin ve mahalle muhtarlarının çalışmaları sonucu ilçe genelinde fakir ve yardıma muhtaç ailelerinin tespitini yapmıştık. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan yardımı olarak vakıfta dosyası bulunan ihtiyaç sahibi ailelere, gıda yardımında bulunuyoruz. Şu anda ise tespit edilen 22 mahalle ve 56 köyümüzdeki ihtiyaç sahibi 1100 aileye gıda yardımlarını evlerine kadar hızlı bir şekilde ulaştırılıyor. Biz burada yaşlısı, genci, büyüğü, küçüğü demeden her kesim insanımıza yardımda bulunma çabası içerindeyiz. Dağıttığımız yardım paketlerinin içerisinde toz şeker, sıvı yağ, salça, makarna, pirinç, mercimek ve çay gibi gıda malzemeleri bulunuyor. İnşallah bu yardımlarımız Ramazandan sonrada devam edecektir” dedi.
Devletin her zaman olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadığını ifade eden Kaymakam Erkan, “Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerimiz, bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyetle devam edecektir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan SYDV, Bin 100 Aileye Ramazan Yardımı Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN