Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Müftüsü Profosör Doktor Mehmet Emin Ay, Kadınların İslam Dinindeki Önemine Dikkat Çekti

Giriş Tarihi: 8.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
Bursa İl Müftüsü Profosör Doktor Mehmet Emin Ay, Kadınların İslam Dinindeki Önemine Dikkat Çekti
İslam dininin kadınlara verdiği önemi ayet ve hadislerden örnekler vererek aktaran İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Peygamber Efendimizin ’Sizin en hayırlınız eşine en iyi davrananızdır’ hadisi şerifini hatırlattı.
Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Şeyh Edebali Camisinde sabah namazından sonra gerçekleştirilen sohbette Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, 8 Mart Kadınlar günü münasebetiyle ayet ve hadislerden örnekler verdi. Peygamber Efendimizin ’Sizin en hayırlınız eşine en iyi davrananızdır’ hadisi şerifini hatırlatan Ay, "9 ay karnında bizi karnında taşıyan, ağrılarla sancılarla dünyaya getiren, 2 yıl kucağında sütünden besleyen ve bir ömür boyu yüreğinde saklayan annemizdir. Bize Rabbi’mizin ikramı ve ihsanı olan, şu dünya hayatının zorluklarını beraber göğüslediğimiz, eksiğimizi kapatan örtümüzdür. İlim ve irfanıyla bizi dünya hayatını öğreten öğretmenimizdir" dedi.
Ay, Peygamber Efendimiz Veda Haccı sonrası 100 bini aşkın ashabına, kıyamete kadar gelecek ümmetine tavsiyelerde bulunurken, ’Sizler kadınlarınızı Allah’ın bir emaneti olarak aldınız. O emanetin hakkına riayet ediniz’ diyerek İslam dininin kadınlara bin 400 yıl evvel verdiği öneme dikkat çekmiştir.
Sohbetin ardından binlerce kişiye çorba ikramında bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa İl Müftüsü Profosör Doktor Mehmet Emin Ay, Kadınların İslam Dinindeki Önemine Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN