Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nliüfer’e Ramazan Şenlikle Geliyor

Giriş Tarihi: 17.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 09:21
Nliüfer’e Ramazan Şenlikle Geliyor
Nilüfer Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği etkinlikler ve iftarlarla vatandaşlara bu özel ayın tadını doyasıya yaşama fırsatı verecek.
Nilüfer Belediyesi Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği etkinliklerle herkese coşku bir arada yaşatacak. Her yıl farklı bir mahallede Ramazan Sokağı’nı açan Nilüfer Belediyesi, bu yıl bu etkinliği İhsaniye Mahallesi’nde Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyecek. Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası bünyesindeki hemşehri derneklerinin katılımcısı olduğu Ramazan Sokağı’nda bu yıl 48 dernek stant açarak yörelerinin hem lezzetlerinden hem de kültürel değerlerinden örnekler sunacak. Geleneklerimizin yaşatılacağı Ramazan Sokağı’nda bir ay boyunca düzenlenecek konserler, tiyatro oyunları ve söyleşilerle halka ramazanın tadını yaşatılacak.
Ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk sahne sanatlarından tasavvuf müziğine, Anadolunun her yöresinden renkler ve sesler sahne alacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikler 19 Haziran Cuma günü Çerkez Folklör gösterisi ve Turgay Başyayla konseri ile başlayacak. 20 Haziran’da Yansımalar konseri, 21 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Konseri, 26 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Konseri, 27 Haziran’da da Cihan Yıldız ve Sunay Akın Konser ve söyleşisi gerçekleşecek. 3 Temmuz günü de Coşkun Karademir “Yunus Emre” Nefesleri ve İlahileri ile halkın karşısına çıkacak.
Demokrasi Gemisi isimli ortaoyunu da 25 Haziran, 2 Temmuz ve 9 Temmuz tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak sahnede sergilenecek. Neredeyse her akşam bir etkinliğin gerçekleşeceği Ramazan Sokağı’nda ayrıca, 4 Temmuz’da Sema Moritz Konseri, 10 Temmuz’da Halil Necipoğlu ile söyleşi ve konseri, 11 Temmuz’da da Grup Mecaz konseri düzenlenecek.
Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise 23 mahallede iftar yemeği düzenleyecek. Bu iftarlarda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey halkla aynı masa etrafında bir araya gelecek. Ayrıca Ramazan ayında 7 bin 500 ihtiyaç sahibine erzak yardımında bulunacak. Ramazan ayında her akşam teravih namazı sonrasında camilerde tatlı ikramı da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nliüfer’e Ramazan Şenlikle Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN