Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk Esirgeme Kurumu

Yoksul ve korunmaya muhtaç olan çocukların bakımından sağlığına her ihtiyacını karşılamak için hizmet veren yardım kurumudur.

1921 senesinde Himaye-i Etfal Cemiyeti olarak kuruldu. Sonra Çocuk Esirgeme Kurumu olarak ismi değiştirildi.

Bakıma muhtaç ve yoksun çocuklara eğitim, sağlık, kültür, sosyal, bakım gibi hizmetler sunan Çocuk Esirgeme Kurumu, çocuklara olduğu kadar bu çocukların ailelerine de aynı desteği vermektedir.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunca; 0-12 yaş grubu çocuklara çocuk yuvalarında, 13-18 yaş grubu çocuklara yetiştirme yurtlarında koruma ve bakım hizmeti verilmekte ve eğitimleri sağlanmaktadır.18 yaşını bitirip hayata atılacak gençler belirli sürelerle meslek elemanları rehberliğinde gençlik evlerinde kendi başlarına yaşamakta ve bağımsız yaşama da uyum sağlamaktadırlar. Reşit olan çocuklar, 3413 sayılı Kanun kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirilmektedir.
HABERLER Çocuk Esirgeme Kurumu ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Çocuk Esirgeme Kurumu haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN