Türkiye'nin en iyi haber sitesi

m’da Polis Günü Kutlamaları

Giriş Tarihi: 10.4.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 19:23
Çorum’da Polis Günü Kutlamaları
Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü m’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalar kapsamında ilk olarak İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, bir grup öğrenciyi makamında kabul etti. Makam ziyaretinin ardından kutlamalar Atatürk Anıtındaki programla devam etti.
Programa Garnizon Komutanı J. Kd. Alb.Ahmet Çelik, İl Emniyet Müdürü Erkan Tarancı, üst düzey askeri ve polis yetkililer, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Tarancı, burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
İl Emniyet Müdürü Erkan Tarancı, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanması kadar, milli birlik ve beraberliğin devamı içinde vazgeçilmez olan polis teşkilatının, Türkiye’deki köklü kurumların ilk sıralarında yer aldığını söyledi.
Tarancı, “Teşkilatımız, toplumda huzur ve güveni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama noktasında çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan teknolojik gelişmelere ve toplumsal talep ve dinamiklere göre sürekli kendini yenilemiştir” dedi.
Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatın, halkın kaliteli hizmet beklentilerine de hızla cevap verdiğini dile getiren Tarancı, anayasa ve yasalardan aldığı güçle görevini yapan polisin, temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunu tesis etmede çok ciddi bir görevin de uygulayıcısı olduğunu söyledi.
Polisin adalete dayalı, korkulan değil güvenilen bir güç olduğunu belirten Tarancı, “Polisimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında şerefli mazisinden ve milletimizden aldığı güçle bu görevine devam edecektir. Bu şerefli görevin ifası sırasında çekilen zorlukların önemi yoktur. Polisimiz, yüklendiği bu ağır sorumluluğunda idraki içindedir” diye konuştu.
Tören Kafkas dansları gösterisi, kortej geçişi ve kokteylin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorum’da Polis Günü Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN