Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Unutkanlığa çare, uygulamalar

İlaç saatinizi aklınızda tutamıyor, ancak evin elektriği kesilince faturayı ödemediğiniz aklınıza geliyorsa panik yapmaya gerek yok, teknoloji yine imdadınıza yetişiyor. Telefonunuzun aklından yararlanma vakti geldi

Giriş Tarihi: 14.6.2014
Ajandanıza ne kadar not alırsanız alın, alarmı ne kadar kurarsanız kurun hayatın koşuşturması içindeyken kimi önemli detaylar ya da yapılması gerekenler aklınızdan çıkıyor olabilir. Artık akıllı telefonunuzun aklından faydalanmanın zamanı geldi. Uygulama marketlerinden ilaç saatinizi, faturaların son ödeme tarihlerini hatırlatacak uygulamaları indirerek kişisel sekreterinizi her an yanınızda bulundurabilirsiniz.

3 VARDİYALARINIZI HESAPLASIN
Part-time ya da serbest çalışıyor ama vardiyalarınızı bir türlü hesaplayamıyorsanız, aldığınız notları da sürekli kaybediyorsanız Worktime sizin için bir nimet. Çalışma saatlerinizi girdiğinizde uygulama haftalık ve aylık olarak bütün vardiya saatlerinizin toplamını size söylüyor. Ayrıca kendinize hatırlatma notları da bırakabilirsiniz. Worktime her iki uygulama marketinden ücretsiz indirilebiliyor.

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN
Her derde deva su, en temel içecek. Günde en az beş bardak tüketilmesi gerekiyor. Water Your Body, size her gün su içmeyi hatırlatıyor. Yapmanız gereken kilonuzu uygulamaya girmek. Ücretsiz indirilebilen uygulama günde kaç bardak su içmeniz gerektiği bildirimlerle hatırlatıyor ve günlük su ihtiyacınızı tamamlayana kadar bildirimler yollamaya devam ediyor.

ŞİFRE HATIRLATICINIZ OLSUN!
Her geçen gün yeni bir sosyal paylaşım ağı açılıyor ve hepsine dayanamayıp üye oluyoruz. Hepsinin şifresini aynı yapsan bir dert, farklı yapsan bir başka dert. En çok tercih edilen kullanıcı adı ve şifre saklama programı KeePass işte tam burada yardımınıza koşuyor. Açık kaynak kodlu olması KeePass'ın güvenilirliğini daha da artırıyor. Uygulamayı ücretsiz olarak tüm uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR EDİNİN
Bir işi alışkanlık haline getirmeniz için önce hatırlamanız sonra da birkaç hafta boyunca uygulamanız gerekir. Healthy Habits istediğiniz her şeyi size çok sık aralıklarla hatırlatacak ve her seferinde yapmanız için gerekli öğütler verecek. Bu balığa yem vermek de olabilir, sigarayı bırakmak da. Sadece iOS işletim sistemi için geliştirilen uygulamanın android cihazlar içinde farklı versiyonları bulunuyor. Uygulama ücretsiz.

TELEFONUNUZ KARTVİZİTİNİZ
Mesleğiniz için önem taşıyan biriyle tanıştınız ve kartvizitinizin kalmadığını fark ettiniz. Keşke ScanBizCards uygulamasını kullanıyor olsaydınız. Bu uygulama , kartvizitleri tarayarak akıllı telefonunuzun adres defterine kaydediyor ve kartvizitinizi başkalarına yollama imkanını veriyor. Ücretsiz uygulamanın Business Card Reader sürümüyse 3.59 lira.

ARABAM NEREDE?
Artık otoparklarda otomobilinizi kaybetmeyeceksiniz. Where's My Car, GPS verileriyle arabanızın yerini etiketliyor ve sonra da harita üzerinden bulmanızı sağlıyor. Uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.

FATURALAR CEZAYA GİRMESİN
Fatura ödemek ve faturaların son ödeme tarihini hatırlamak hem sıkıcı, hem de zor bir iş. Fatura Hatırlatıcı sizi tam zamanında uyarıyor ve cezadan ya da olmadık anlarda yapılan kesintilerden kurtarıyor. Uygulamanın sadece hatırlatma işlevi görenini ücretsiz indirebilirsiniz.

DOĞUM GÜNÜ ÖNEMLİDİR
Sosyal paylaşım ağ hesaplarınızla senkronize edebileceğiniz Mint Countdowns uygulamasıyla doğum günlerini unutmayacağınız gibi özel günleri de dört gün önceden uygulama sayesinde hatırlayacaksınız. Ücretsiz uygulamanın geri sayım özelliği de var.

İLAÇ SAATİNİZ KAÇMASIN
İlaçlarınızı zamanında almayı unutmak ya da hangi dozda alacağınız karıştırmak başınıza büyük dertler açabilir. MetiSafe'e saatleri ve dozlarını girerek ilaçlarınızı zamanında ve gerektiği kadar alabilirsiniz. Uygulama her iki markette de ücretsiz olarak indirilebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Unutkanlığa çare, uygulamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN