Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı
Büyükşehir Belediyesi, Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde hayvan gübrelerinin kanalizasyona akıtılıp tıkatılması nedeniyle çevre temizliğine ve yürütülmek istenen çalışmalara ilişkin mahalle sakinleriyle toplantı yaptı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Kayapınar ilçesi Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde çevre temizliğine ve yürütülmek istenen çalışmaya ilişkin mahalle sakinleriyle toplantı yaptı. Toplantıya, meclis üyesi İhsan Süleymanoğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç, ilgili birim amirleri ile mahalle sakinleri katıldı. Toplantıda konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç, yeni mahalle statüsüne kavuşan Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde vatandaşların hayvan besiciliği yapması nedeniyle oluşan çevre kirliliğinin insan sağlığını, özellikle de çocukların sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Mahalle sakinlerinin hayvanlarını beslediği ahırlarda biriken gübrelerin kanalizasyon şebekesine akıtarak kanalların tıkanmasına neden olduğuna işaret eden Kıraç, tıkanan kanallardan sızan suyun mahalle içi ve çevresinde oluşturduğu kirliliğe karşı çalışma yürüteceklerini kaydetti.
Toplantıda vatandaşlar, mahalledeki ahırlarda biriken hayvan gübresini kanallara akıtmayacaklarının sözünü verirken, hayvan gübrelerinin bundan sonra mahallede belirlenen bir noktada toplanması kararlaştırıldı. Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve Kayapınar Belediyesi ekiplerinin, hayvan gübrelerini toplaması karar altına alındı. Toplantıda ayrıca DİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin de, mahallede kesik olan kanal bağlantılarını bağlamasına, dışarıya akan atık suyun bertaraf edilmesi konusunda gereken çalışmayı yapmasına karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN