Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akçakocalı İzciler Çanakkale’den Döndü

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Akçakocalı İzciler Çanakkale’den Döndü
Akçakoca Mustafa Açıkalın İlköğretim Okulunun izci öğrencileri Çanakkale’de gerçekleştirdikleri izci yürüyüşünün ardından Çanakkale direniş ruhuyla Akçakoca’ya döndüler.
Beden eğitimi öğretmeni Özgür Çakman’ın liderlik ettiği 30 kişilik öğrenci grubu kamp yaptıkları Çanakkale’de yürüyüşe katıldılar. 100 bin kişinin katıldığı yürüyüşün, 23 kilometre olan mesafesini dinlenmeden yürüyen minik izciler, Çanakkale direniş ruhunu yerinde yaşadılar.
Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz beden eğitimi öğretmeni Özgür Çakman, bu yılki etkinliklerin sözde Ermeni soykırım iddialarına ve çalışmalarına karşı bir etkinlik olduğunu söyledi. İzci öğrencilerle birlikte "57. Alayın izinde Çanakkale’de" temalı bir yürüyüşe katıldıklarını belirten Çakman, İzcilik Federasyonu tarafından 10 yıldır yürütülen bu gezinin, Çanakkale zaferinin 100. yılına denk gelmesi nedeniyle özel bir öneme sahip olduğunu söyledi.
Özgür Çakman, izci grup olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmış olan 57. Alay askerlerinin savaş için ilk yürüyüşe başladıkları Bigalı köyünde saat 04.00’te yürümeye başladıklarını söylerken izci öğrencilerin direniş ruhunu daha iyi anlayabilmeleri için,dönemin askerlerinin içtikleri kırık buğday çorbasından içtikten sonra yürüyüşe geçtiklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akçakocalı İzciler Çanakkale’den Döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN