Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Bayram Tedbirleri

Giriş Tarihi: 15.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Düzce’de Bayram Tedbirleri
(İHA) – Düzceli vatandaşların bayramı en iyi şekilde geçirmesi için bir dizi tedbirler alındı.
Düzce’de bayram tatili süresince vatandaşların huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla genel güvenlik ve asayişin temini açısından bir dizi tedbirler alındı. Yetkililer “Bayram öncesi alış veriş merkezleri, Pazar yerleri ve mağazalar gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ile ana arterlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı gerekli güvenlik önlemleri en üst seviyede tutulacaktır. Bayram tatili nedeniyle terminalde yolcu, D-100 ve Otoyolda araç kapasitesi artacağından, belirtilen mahaller için devriye ekipler takviye edilecektir. Vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışları men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimler artırılacaktır. Bayramı karşılama bahanesi ile silah atma olayları yakından takip edilerek bu tarz eylem içerisinde bulunan vatandaşlarımız hakkında müsamaha gösterilmeksizin gereği yapılacaktır. Bayram Namazı hitamı kalabalıktan istifade ederek yankesicilik yapma eğilimli kişiler üzerinde gerekli çalışmalara ağırlık verilecektir. Ziyaret ve Tatil amacıyla kişilerin ikametlerinden ayrılacak olmaları ve buna bağlı olarak evden hırsızlık olaylarının olabileceği göz önünde bulundurularak bu tür olaylara yönelik tedbirlerin alınmasına azami gayret gösterilecektir” dedi.
Trafik kazalarının önüne geçmek, halkın güvenle seyahat etmelerini sağlamak amacıyla güvenlik güçleri şehir içi ve şehirlerarası yollarda bir dizi trafik tedbirleri aldı. Özellikle hatalı sollama, yakın takip, emniyet kemeri kullanımı, hız ihlali, araç kullanma sürelerini aşma gibi ihlaller ile ilgili her türlü denetimi yapmak üzere takviye radar ekibi ve personel görevlendirildi. Bu kuralları ihlal eden sürücüler üzerinde gerekli hassasiyet gösterilecek ve vatandaşların kazasız bir bayram tatili geçirmeleri için güvenlik kuvvetleri her türlü tedbiri almış olup denetim ve kontrol etkin bir şekilde icra edilecek.
Yetkililer, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir Bayram geçirebilmesi için karşılaştıkları olayları ve şüpheli şahısları en seri şekilde en yakın güvenlik güçlerine ve Emniyet Müdürlüğünün 155 Polis İmdat telefonunu ve 156 Jandarma İmdat telefonlarını arayarak konuyla ilgili bilgileri aktarabilecekleri alınan tedbirlerin uygulanması mal ve can emniyeti açısından önem arz etmektedir” dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Bayram Tedbirleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN